"החלטות הקבינט יבחנו במעשים בשטח"

סמנכ"ל מועצת יש"ע: "הקבינט החליט שאין יותר הקפאת בנייה, אך יש מגבלות בניה חמורות שאסור לנו להסכים איתן".

חזקי ברוך , ו' בניסן תשע"ז

סמנכ"ל מועצת יש"ע, יגאל דילמוני, מתייחס בערוץ 7 להחלטת הקבינט בסוף השבוע שעבר לפיה הבנייה ביהודה ושומרון תרוסן משמעותית.

"הקבינט החליט שאין יותר הקפאת בנייה אך יש מגבלות בניה חמורות שאסור לנו להסכים איתן, אבל גם במסגרת ההגבלות האלה אפשר לתכנן ולהוציא מכרזי בניה ביו"ש. אנחנו רוצים לראות שהקפאה לא רק הופסקה בדיבורים אלא גם תפסיק בשטח. בבניה ושתכנון ושיווק של מכרזים. מעכשיו החלטות הקבינט יבחנו במעשים בשטח".

לדבריו "אנחנו שמחים מאוד שהקבינט לא עשה הבחנה בין גושים לבין בניה מחוץ לגושים כמו שדרשו ארגוני השמאל. גם ממשל טראמפ לא העלה את נושא הגושים. כולם היום מבינים שכל יו"ש הוא חלק ממדינת ישראל. אני לא בטוח שיש מישהו במדינה שיודע מה זה גושים ומה זה לא גושים. מבחינתנו כל יו"ש הוא גוש אחד גדול".

דילמוני מתייחס בנוסף להחלטה להקים ישוב חדש למפוני עמונה ואמר "גם כאן החלטות הממשלה יבחנו במעשים בשטח. מנהל התכנון של המנהל האזרחי עם מועצת בנימין צריכים לאשר את התכנון של הגבעה ליד שילה ושבות רחל. אני מאמין שתוך חודש וחצי אפשר לשים מבנים יבילים ולהעביר את תושבי עמונה שנמצאים במדרשה בעופרה וסובלים ונמצאים בתנאים קשים. בשלב השני נוכל גם לראות את בתי הקבע לטובת תושבי עמונה".

לסיום פונה דילמוני לעם ישראל בקריאה לטייל בפסח ביהודה בשומרון. ''יש המון אירועים וטיולים לכלל המשפחה. נפרסם בקרוב חוברת עם כל האירועים ביו"ש. עזבו את הפקקים ובואו לטייל ביו"ש ולהתחבר לחבלי מולדת ולטבע המרהיב שנמצא בשיא פריחתו".