נתניהו: התקשורת - תעשייה של דכדוך

ראש הממשלה השתתף בהרמת כוסית לעובדי משרדו ודיבר על "התקשורת החופשית שתישאר כזו". הוא גם גינה פגיעה בחיילים חרדיים.

ניצן קידר , ז' בניסן תשע"ז

רוצה עוד תחרות בשוק התקשורת. ראש הממשלה נתניהו בהרמת הכוסית
רוצה עוד תחרות בשוק התקשורת. ראש הממשלה נתניהו בהרמת הכוסית
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף אחר הצהריים (שני) בהרמת כוסית עם עובדי משרד ראש הממשלה, והתייחס לשוק התקשורת.

"התקשורת במדינת ישראל היא חופשית, היא תישאר חופשית. יש בה, אם אתם פותחים את
הערוצים או את העיתונים, יש בה בדרך כלל דברים שכותבים עליי. זה מצחיק אתכם אולי, זה לא מצחיק אותי. אבל אלה החיים בדמוקרטיה".

"הייתי רוצה שתהיה עוד תחרות, שיהיה עוד גיוון, עוד פלורליזם. הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה את ההפך מזה. אבל אני אגיד לכם מה אני רואה בתקשורת. היא לא מספיק מגוונת, היא לא משקפת את התחושות של הציבור. יש פה תעשייה של דכדוך. במקום שהם רואים אבטלה, אני רואה תעסוקה מלאה, במקום שהם רואים כלכלה הרוסה, אני רואה כלכלה פורחת. במקום שהם רואים פקקים, אני רואה מחלפים, רכבות וגשרים. במקום שהם רואים היסוס וחוסר ביטחון - אני רואה תקיפות ועוצמה בלתי רגילה שמקרינה על כל הסביבה שלנו. זה מה שאני רואה", טען נתניהו.

הוא המשיך בקו הזה וציין כי "במקום שהם רואים גז בים, אני רואה גז ביבשה ואנחנו עובדים על זה. במקום שהם רואים מדינה קורסת, מתפוררת, אני רואה את ישראל עולה ככוח עולמי. לא רק אני רואה את זה, אני רואה את זה בכל העולם, בכל המנהיגים שמגיעים הנה כל יום - ואתם מסייעים בהבאתם - ובמפגשים שלי עמהם בחוץ לארץ, עם ראשי המעצמות. כך הם מסתכלים עלינו, כמעצמה טכנולוגית עולמית, ככוח עולמי בביטחון, במודיעין, בטכנולוגיה".

נתניהו התייחס גם לפגיעות האחרונות בחיילים חרדים. "אני מאוד גאה בחיילים החרדים שמשרתים בצבא ההגנה לישראל. הייתי בין מקימי הנח"ל החרדי וכשהחיילים הללו מגיעים הביתה, הם מגנים על כולנו, גם על הציבור החרדי. מגיע להם יחס של כבוד".

"אסור לתקוף אותם, צריך לכבד אותם. זה תנאי ראשון לשלום בתוכנו. יש לנו גורל אחד ויש לנו צבא אחד שמגן על כולנו. זה לגבי הנקודה הזאת, יש לה עוד הרבה הרבה היבטים. אבל בלי שנשמור על אחדותו של צה"ל ובלי שנכבד את כל החיילים שמשרתים בו, הרי כל השאר מתבטל", סיכם נתניהו.