שפטל: בג"ץ הוא ראש הממשלה בפועל

עו"ד יורם שפטל בהרצאה בתוכנית למחשבה ציונית של "אם תרצו": "בג"ץ הפך להיות הרשות המבצעת של מדינת ישראל".

עדו בן פורת , ח' בניסן תשע"ז

דיקטטורת בג"ץ. שפטל
דיקטטורת בג"ץ. שפטל
צילום: דרור קאפח

עו"ד יורם שפטל, המייצג את החייל אלאור עזריה, התארח היום (שלישי) בתוכנית למחשבה ציונית של תא תנועת "אם תרצו" באוניברסיטת תל אביב בראשותם של עדי רגב ודרור קאפח.

התוכנית למחשבה ציונית מתקיימת זו השנה החמישית ברציפות בתאי תנועת "אם תרצו" ברחבי הארץ. התוכנית שמה לה למטרה להשמיע קולות ציוניים אחרים שנעדרים ביום יום מן האקדמיה.

עו"ד שפטל אמר באירוע' "בכל דמוקרטיה מערכת המשפט מכירה במגבלותיה לפסוק בעניינים פולטים מובהקים. עקרון זה חוסל על ידי אהרון ברק וזו הצלע הראשונה של דיקטטורת בג"ץ. כל עניין הוא שפיט. הגענו למצב שכל החלטה שלא סבירה תהיה מבוטלת. אהרון ברק הוא זה שקבע מה לדעתו עובד ציבור צריך להחליט והוא זה שיחליט אם הוא פעל בסבירות".

שפטל הוסיף עוד, "בג"ץ הפך להיות הרשות המבצעת בפועל של מדינת ישראל, כולל הממשלה עצמה וראש הממשלה עצמו. כולם נבחנים בעיני הסבירות. בג"ץ הוא ראש הממשלה בפועל".

תום ניסני, ראש אגף הפעילים הארצי של תנועת "אם תרצו" אמר, "תנועת 'אם תרצו' כתנועה הציונית הגדולה בישראל שמה לה למטרה להאדיר ולהשמיע את הקולות הציוניים שנעדרים ביום יום מהאקדמיה ומשכך, הוקמה התכנית למחשבה ציונית המבקשת להעניק לסטודנטים את אפשרות זו. תנועת 'אם תרצו' תמשיך להוביל מהלכים רחבי השפעה לטובת החברה הישראלית כולה".