"נער מוכשר, צנוע ומאוד מאוד אהוב"

בישוב טלמון ובישיבת ההסדר בתקוע נפרדים סמל אלחי טהרלב הי"ד, שנרצח בפיגוע הדריסה בצומת הכניסה לישוב עפרה.

ערוץ 7 , י' בניסן תשע"ז

פיגוע הדריסה בעפרה
פיגוע הדריסה בעפרה
צילום: אלירן אהרון

בישוב טלמון, בו התגורר סמל אלחי טהרלב הי"ד, פרסמו בצהריים (חמישי) הודעת אבל על הירצחו בפיגוע בצומת עפרה.

"ערב חג הפסח קיבלה משפחת טהרלב ועמם בני קהילת טלמון את הרעה בבשורות. אלחי היקר והאהוב, בן היישוב, נרצח. נער מוכשר, צנוע ומאוד מאוד אהוב. הכאב מפלח בלב השכנים, החברים, החניכים בתנועת הנוער וכל בני היישוב הרבים שהכירו את אלחי והוקירו אותו. זהו השכן השלישי שאנו מאבדים: רועי ארבל, אב לחמישה; גיל-עד שער; ואלחי טהרלב. שלושתם נרצחו במקומות שונים בארץ, בדרכם הביתה, בדרך ליישוב, למשפחתם, ונלקחו בידי בני עוולה רשעים. האביב לא ינחם את הכאב הגדול. אנחנו מחבקים את אביטל ואת הרב אוהד, ומבקשים מבורא עולם שישים די לצרותינו. אנחנו מאמינים שיש בידינו לגבור על אויבנו ושנעשה זאת", נאמר בהודעת הישוב.

ארגון רבני ורבניות בית הלל משתתף בצערו הכבד של חבר הועד המנהל בארגון, הרב אהד טהרלב ומשפחתו על הירצחו של בנם החייל אלחי הי"ד שנפל על הגנת העם והארץ.

"אנו מבקשים לחזק ברגעים קשים אלו את הרב אוהד וכל משפחת טהרלב, ומתפללים ומקווים עימם להתנחם בנחמת ציון וירושלים. בלע המות לנצח ומחה ה' דמעה מעל כל פנים וחרפת עמו יסיר מעל כל הארץ כי ה' דבר".

ברשת אור תורה סטון פרסמו גם כן הודעת אבל, "ליבנו עם חברנו היקר ועמיתנו, ראש מדרשת או"ת לינדנבאום, הרב אהד טהרלב, אשתו אביטל, ילדיהם וכל בני המשפחה. דודי ירד לגנו לערגות הבשם לרעות בגנים וללקט שושנים".

ישיבת תקוע ואיגוד ישיבות ההסדר הביעו צער כבד על רצח החייל אלחי טהרלב הי"ד. "מתאבלים מרה על נפילתו של תלמידנו אלחי טהרלב הי"ד. תנחומים למשפחתו, לחבריו ולכל בית ישראל. אלחי מצטרף היום לשורת לוחמים ארוכה שמסרו נפשם על קדושת השם העם והארץ ואנו מתפללים כי יהיה החלל האחרון".

היישוב עפרה שולח תנחומים למשפחת החייל אלחי טהרלב שנרצח בפיגוע בצומת, "אנו קוראים לראש הממשלה ולשר הביטחון להנחות את כוחות הביטחון להפעיל אגרוף ברזל נגד הכפר העויין שמחנך לשנאה ורצח יהודים ושהוציא מתוכו לאורך השנים שורה ארוכה של רוצחי יהודים. יש להרוס את ביתו של המחבל עוד היום. על הממשלה לדבוק בדרכה של הציונות ולהוסיף חיים ובניין בארץ".