כלל המטבחים בצה"ל הוכשרו לפסח

הרב הראשי לצה"ל תא''ל הרב אייל קרים: "קשת האיומים על מדינת ישראל מחייבת אותנו להמשיך להיות מאוחדים ומלוכדים".

עדו בן פורת , י' בניסן תשע"ז

הרב קרים צופה מקרוב במלאכת ההכשרה
הרב קרים צופה מקרוב במלאכת ההכשרה
צילום: דובר צה"ל

היערכות הרבנות הצבאית לפסח הגיעה היום (חמישי) לשיאה כאשר הוכשרו המטבחים בכלל בסיסי צה"ל.

סגלי הרבנות בסדיר, בסיוע מאות אנשי מילואים, חיילי שח"ר ותלמידי ישיבות בשל"ת, ביצעו את מלאכת ההכשרה בבסיסים הצבאיים הפרוסים מצפון הארץ ועד לדרומה.

הרב הראשי לצה"ל, תת-אלוף הרב אייל קרים, סייר במספר בסיסים, ליווה את העשייה וסקר מקרוב את פעילות ההכשרה.

נציין כי ההיערכות של הרבנות הצבאית לפסח החלה שבועות אחדים לפני החג, כשנערך בבית החייל בתל-אביב כנס משגיחי כשרות. הכנס נערך בהשתתפות כ-170 נגדי כשרות המשרתים בצה"ל ובזרועות הביטחון האחרות.

הרב אייל קרים באחד הבסיסים
צילום: דובר צה"ל

חיילים בפיקוד המרכז המוצבים בעמדות שמירה מרוחקות יקבלו "ערכת סדר" עם מנות אישיות עבורם. בצה''ל מבהירים כי יסופקו ארוחות חג לכל מי שסועד בבסיס ולכל מי שנמצא במהלך ליל הסדר בשמירה, במשימת הגנה או בפעילות מבצעית אחרת.

מפקד המבצע, רב פיקוד המרכז סגן אלוף יצחק לוי, אמר כי ''בכל שנה ושנה מתנהל מבצע ההכשרות, השנה הדגש הוא על האחדות בין חיילי צה"ל לקראת חג הפסח וליל הסדר".

אירוע נוסף שהתקיים היום, הוא טקס הרמת כוסית לקראת החג על סיפון אחד מכלי השייט בבסיס חיל הים בחיפה. באירוע ברך הרב הראשי לצה"ל את המפקדים והלוחמים ואמר כי "חוסנו של צבא ההגנה לישראל שואב את כוחו מהאחדות.

''אחד הפירושים למילות ההגדה 'שלא אחד בלבד עמד עלינו לכלותינו' הוא - כשלא היינו אחד, זה עמד עלינו במהלך הדורות לכלותינו. קשת האיומים הנשקפת למדינת ישראל מחייבת אותנו להמשיך להיות מאוחדים ומלוכדים", הדגיש הרב אייל קרים.

הרמת כוסית על הסיפון
צילום: דובר צה"ל