אהוד ברק מודאג

"הממשלה הזו מצעידה את ישראל למדינה אחת מהירדן לים שתוך שנים לא ארוכות יהיה בה רוב ערבי ומלחמת אזרחים", מעריך ראש הממשלה לשעבר.

ערוץ 7 , י"ג בניסן תשע"ז

אהוד ברק
אהוד ברק
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, התייחס הערב (ראשון) לתקיפת ארצות הברית בסוריה ולניסיונותיו הכושלים לקדם הסדר מדיני עם הפלסטינים.

בראיון לתכנית "לונדון את קירשנבאום" בערוץ 10 אמר ברק כי ''טראמפ ביצע מהלך מפתיע, הישג ראוי להערכה שקצר לו הרבה פירות. לצד ההערכה - זהו ככל הנראה בסף הכל מעשה סמלי שנועד לאותת לאחרים על הקו האדום שבשימוש בנשק כימי".

לדבריו ישראל לא צריכה להתערב משמעותית במתרחש בסוריה. "מי שננסה לעזור לו ימצא את עצמו עם נזק ויסומן כמשתף פעולה... שום פעולה גלויה אחרת לא תהיה חכמה, ישראל צריכה לפעול באחריות ושיקול דעת".

ברק התייחס לניסיונותיו הכושלים להביא להסדר עם הפלסטינים: "כשסיימנו את קמפ דיוויד אמרתי שכשיגיע הזמן לעשות הסדר יצטרכו זכוכית מגדלת כדי לראות את ההבדלים בין הסיכום שהיה שם להסדר הסופי. הדבר היחידי שיישתנה זה הגודל של בתי הקברות".

"המצב שלנו היום הוא במידה מסוימת יותר בעייתי מאז", טען שר הביטחון לשעבר, "הממשלה הזו מצעידה את ישראל למדינה אחת מהירדן לים שתוך שנים לא ארוכות יהיה בה רוב ערבי וכמעט בביטחון מלחמת אזרחים תמידית", תקף.

''אני מודאג מהכיוון שבה המדינה הולכת. הממשלה נמצאת בתוך מצב תודעה המסוכן לעתיד המדינה ולפרויקט הציוני. עצוב לראות כמה הנוף הפוליטי ריק מהתנגשות אמיתית של עמדות, האופוזיציה מנווטת בין הטיפות".