בני הזוג שהופללו בסמים שבו ארצה

כשנה וחצי לאחר שהופללו באוקראינה בהחזקת סמים, פנחס וחני וילר שבו לישראל לאחר שכתב האישום נגדם נמחק כליל

מיכל לוי , י"ג בניסן תשע"ז

נתב"ג
נתב"ג
צילום: יוני קמפינסקי

בשביל בני הזוג וילר מחסידות גור, חג החירות הקרוב מקבל משמעות מוחשית: כשנה וחצי לאחר שהופללו באוקראינה בהחזקת סמים, פנחס וחני וילר שבו אחר הצהריים (א') לישראל לאחר שכתב האישום נגדם נמחק כליל.

בתחילת 2016 התגלו במזוודתם של בני הזוג סמים לאחר שהשניים עשו את דרכם מאוקראינה לישראל. בהמשך התברר כי הסמים הוטמנו במזוודתם בכוונה תחילה ומבלי שהשניים ידעו על כך, וזאת כדי להפלילם ולגרום למעצרם.

תחילת הפרשה לפני שנים אחדות, אז האישה, חניה, היתה נשואה לגבר אחר מחסידות גור. במרוצת השנים נישואיהם עלו על שרטון והאשה פנתה לייעוץ זוגי אצל היועץ פנחס וילר. כעבור תקופה, התגרשו השניים - היועץ וילר מאשתו והאשה מבעלה - והתקשרו בקשרי נישואין.

בחסידות גור לא ראו בעין יפה את מה שהם ראו כהתאהבות שאינה עולה בקנה אחד עם ערכי החסידות, וגורמים בה החלו להתנכל לבני הזוג. עיקר המאמצים תועלו לניסיון לנתק בין האם לתשעת ילדיה מנישואיה הקודמים.

כך, לדברי המשטרה, נולדה פרשה הטמנת הסמים באמתחת בני הזוג כשאלה המריאו מאוקראינה לישראל - ולאחר שהשניים פותו בתואנות שונות להמריא לאוקראינה.

במהלך השנה האחרונה המשטרה נכנסה לעובי הקורה ובכירים בחסידות גור נחקרו. כנגד אחד מהם אף הוגש כתב אישום על שפעל בכח אלימות ואיומים להניא את בני הזוג לפעול על פי רצונם, ובהמשך, לאחר שגרם להם להגיע לאוקראינה, שתל סמים במזוודותיהם על מנת שלא יוכלו לשוב לארץ.

במקביל נעשתה פעילות ענפה לביטול כתב האישום של בני הזוג באוקראינה כדי שהשניים ישובו ארצה ויוכלו להיפגש עם בני משפחתם. כאמור, אחר הצהריים שבו השניים ארצה לאחר שכתב האישום נגדם - בוטל.