ינון מגל לא מתכנן קאמבק

"בשלב זה אינני מעוניין לחזור לפעילות ציבורית", סיפר חבר הכנסת לשעבר. "אני נהנה עם המשפחה בבית ומשתדל לעשות לביתי".

ערוץ 7 , י"ד בניסן תשע"ז

ינון מגל בכנסת
ינון מגל בכנסת
צילום ארכיון: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת לשעבר מהבית היהודי ינון מגל לא מתכוון לשוב בקרוב לפעילות פוליטית.

״טוב לי מאד בשנה וחצי האחרונות, מאד נהנה בבית עם המשפחה ומשתדל ׳לעשות לביתי׳״, כתב מגל בפייסבוק.

״בשלב זה של חיי אינני מעוניין לחזור לפעילות ציבורית אבל אין לי מושג מה יהיה בעתיד״.

מגל, לשעבר איש תקשורת, הודה לתומכיו הרבים ברשתות החברתיות, שם הוא ממשיך להביע את דעתו בנושאים שעל סדר היום. ״תודה על התמיכה הגדולה. גם זה כנראה לא מובן מאליו".

״אני יודע שלא כולם תמיד מסכימים עם מה שאני כותב. אבל נראה לי שאתם יודעים שאני לפחות משתדל להיות שלם בפי ובלבבי. (לפעמים אולי קצת יותר מידי)״, הוסיף.

בשבוע שעבר התייחס מגל לתקיפה הכימית בסוריה ואמר כי הוא לא מתאבל על אסונות שפוקדים את אויבי ישראל. בעקבות דבריו הוא הותקף על ידי פוליטיקאים ואנשי תקשורת משמאל.

״התמונות מסוריה הן נוראיות. זהו אסון. אך זהו אסון של אויבי. אני לא שמח, לא אומר שירה וגם לא מחלק סוכריות. אך אינני אבל. אינני מתאבל על האסונות של אויבי. כשאני רואה את חיות האדם האלה רוצחים ילדים בגז, אני קודם כל נזכר עבור אילו ילדים הגז הזה יוצר. חסדי ה׳ שאויבנו, במקום לעשות (או לפחות לנסות לעשות) זאת לנו, עושים זאת אלה לאלה״, אמר מגל.

הוא הוסיף, ״המערב אומר לנו ש׳אדם הוא אדם׳. ש׳כולנו אותו הדבר׳. זה לא נכון. אנחנו שונים מהם. הם רוצחי ילדים. אנחנו רק מואשמים ככאלה. הם בכל מלחמה יורים בכוונה על ילדינו. אנחנו יורים בתגובה.
מחילה, אבל למרות התאוריות הקוסמופוליטיות של המערב, יש הם, ויש אנחנו. אם לא נתנער מהמוסר המעוות שבמשך עשרות שנים מצייר אותנו כמקור הרוע במזרח התיכון, יהיה לנו קשה לשרוד פה״.