אם שכולה ל'הארץ': הבן שלי היה מתנחל

חגית ריין, אמו של בניה הי"ד, שנהרג במלחמת לבנון השנייה הגיבה למאמר ההסתה נגד הציבור הדתי-לאומי בעיתון 'הארץ'.

עוזי ברוך , י"ז בניסן תשע"ז

בניה ריין הי"ד
בניה ריין הי"ד
צילום: באדיבות המשפחה

חגית ריין, אימו של חייל צה"ל בניה ריין הי"ד, שנהרג במלחמת לבנון השנייה, שלחה הערב (רביעי) הודעה לשרת המשפטים איילת שקד בעקבות המאמר המסית נגד הציבור הדתי בעיתון "הארץ".

שקד כתבה הערב בטוויטר, "בזמן ש'עיתונאי' כותב דברי אשפתות, קיבלתי את הסמס הזה מחגית ריין אמו של רס״ן בניה ריין ז״ל, שנהרג במלחמת לבנון השנייה:

"לא מכירה את הכתב הגזען מעיתון הארץ, אם את מכירה אותו מסרי לו בשמי שהבן שלי רס"ן בניה ריין מתנחל.. נהרג על ידי החיזבאללה, כשהתנדב למלחמה להציל את תושבי הגליל וכל עם ישראל כולל אותו, כדי שיוכל להמשיך להיות עיתונאי...", דברי האם השכולה.

שקד חותמת, "אני אומרת לעיתון הארץ, תתנצלו בפני חגית והסירו את החרפה".

כזכור, במאמר שהתפרסם בעיתון 'הארץ' תחת הכותרת 'מסוכנים יותר מחיזבאללה', השתלח הכותב יוסי קליין בציבור הדתי לאומי.

"מה הם רוצים? להשתלט על המדינה ולנקות אותה מערבים. אם תשאלו, הם יכחישו. הם יודעים, שמוקדם מדי להיות כה גלויים. אל תאמינו להכחשות שלהם. הלאומיות הדתית שלהם היא לאומנות קיצונית, עטופה ביראת שמים חסודה. היא מחלחלת למערכת החינוך, מתחזקת בצבא ומשפיעה על בית המשפט העליון. הם כבר בדרך אלינו, עוד רגע והם פורצים את הדלת", כתב קליין.

הוא הוסיף, "עם אסקימואי מאלסקה יש לי במשותף יותר מאשר עם הריקלינים, הסגלים וכל מה שהם מייצגים. מה לי ולסמוטריץ'? מה לי ולישראל הראל? מה לי ולזה שמבקש להשיג חירות לעצמו על חשבון חירותו של אחר? מה לי ולזה שאומר: זה בסדר, הם בסוף יתרגלו. הוא לא התכוון אלינו, אבל אנחנו הם אלה שיתרגלו".

הוא טען עוד, "אנחנו אלופי העולם בהתרגלות. לשלילת החירות של הפלסטינים כבר התרגלנו; אם כך, למה לא נתרגל לשלילת חירותנו שלנו? צריך לעשות ל'חירות' מה שעשו ל'שלום'. אימרו מעתה לא 'מעבדות לחירות', אלא 'מחירות לאדנות'".