"אין שום אנטישמי בסביבה הקרובה שלי"

בראיון מכחישה לה פן בתוקף את הטענות על אנטישמיות, פגועה מיחסה של ממשלת ישראל ותוקפת את ה־BDS וגם את מחרימי תוצרת ההתנחלויות

ערוץ 7 , י"ז בניסן תשע"ז

לה פן
לה פן
צילום: Pascal Rossignol, רויטרס

המועמדת לנשיאות צרפת מרין לה-פן מתייחסת בראיון לעיתון "מקור ראשון" לבחירות הקרובות ולטענות לפיהן היא מוקפת באנשים אנטישמים.

בראיון היא מכחישה בתוקף את הטענות על אנטישמיות, פגועה מיחסה של ממשלת ישראל, מסייגת את תוכניתה לבטל את האזרחות הכפולה של יהודי צרפת, תוקפת את ה־BDS וגם את מחרימי תוצרת ההתנחלויות, וכבר פחות מתלהבת מטראמפ.

על נשיא ארה"ב, דולנד טראמפ אמרה לה-פן, "צריך לחכות לתוצאה של הבדיקה הבינלאומית. הדגשתי שזה בניגוד למה שמר טראמפ אמר בעבר. בזמן הקמפיין שלו וכאשר נבחר לנשיא, טראמפ הצהיר שהוא לא רוצה שארה"ב תהיה השוטר של העולם, כפי שנעשה בקדנציות אחרות. הפעולה הזו נראית מנוגדת למה שהוא אמר. אני לא בטוחה שתגובתו איננה מודרכת על ידי שיקולים פנימיים, וזה לא עניין של אסטרטגיה בינלאומית".

בעניין אנטישמיות, לה-פן טוענת שהיא לא האויב אלא המגן הכי טוב ליהודי צרפת, "תמיד הייתי ברורה מאוד בנושאים האלה. לכולם ידוע שהיה לי קרע עם אבא שלי, וזה כאב לי מאוד כי זה אבא שלי. תמיד אפשר להאשים פוליטיקאים שיש בסביבה שלהם מישהו חשוד. אנטישמים מסתובבים וגם הסתובבו אצל פרנסואה פיון, אצל עמנואל מקרון, אצל מיטראן, אפילו אצל דה־גול. אני מתקשה להבין. מה שבטוח הוא שהרבה צרפתים יהודים מצביעים בעדנו, כי הם יודעים היטב שלא רק שאני לא אנטישמית, אלא שאני הנשק הכי בטוח להגן עליהם".

בנוסף, היא תקופת את ה-BDS ואומרת, "אני נגד. אני חושבת שהפרלמנט האירופי טעה בתמיכה שלו בתנועות ה־BDS,אף שיש להם לובי חזק מאוד. בצרפת ה־BDS ממילא אסור".

לה-פן טוענת שהיא נפגעה מיחסה של ישראל ואמרה, "האסלאם הרדיקלי הוא שמאיים על הצרפתים היהודים, הוא שתוקף אותם והוא שביצע רציחות נוראיות. מוחמד מראח הרג את הילדים בבית הספר בטולוז. כל יום ילדים יהודים סופגים מכות, עלבונות, תוקפים אותם פיזית. במיוחד אני לא מבינה את ממשלת ישראל, הרי גם היא נלחמת על הריבונות הלאומית שלה, לא?"

את פגועה מהיחס של היהודים וישראל כלפייך?

"תראה, הממשלה בישראל לא רוצה יחסים איתנו. אתם מעליבים אותנו".

על השאלה, האם צריך להחרים מוצרים שמיוצרים בהתנחלויות? אומרת לה-פן בפירוש: "לא. אני אומרת לא".

לה-פן מתייחס גם להעברת השגרירות הצרפתית מתל־אביב לירושלים המערבית ואומרת: "לא חשבתי על השאלה הזאת, זה תלוי בסטטוס של העיר ובתוצאה של המשא ומתן, שלא מתנהל בין ישראל לצרפת. ישראל היא מדינה ריבונית, ויכולה למקם את הבירה שלה איפה שהיא רוצה. לא אני אקבע איפה תהיה הבירה של מדינת ישראל".