דרישה מרגב: הפסיקי לפרסם ב"הארץ"

מנכ"ל "אם תרצו" פנה לשרת התרבות האחראית על לשכת הפרסום הממשלתית, בדרישה להפסיק לאלתר את הפרסומים הממשלתיים בעיתון ובאתר "הארץ".

חזקי ברוך , י"ז בניסן תשע"ז

השרה רגב
השרה רגב
צילום: חזקי ברוך

מנכ"ל תנועת "אם תרצו" מתן פלג פנה היום (ה') במכתב חריף לשרה מירי רגב האחראית על לשכת הפרסום הממשלתית, בדרישה להפסיק לאלתר את הפרסומים הממשלתיים בעיתון ובאתר "הארץ" בעקבות המאמר המסית נגד הציבור הדתי-לאומי שפורסם אתמול בעיתון.

במכתבו ציין פלג כי "במאמר השתלח הכותב בצורה מבחילה בציבור הדתי לאומי תוך השוואתו לארגון הטרור 'חיזבאללה'. שכל הסתה נגד ציבור כזה או אחר והשוואתו למחבלים רוצחי חפים מפשע, פסולה מיסודה ודורשת הוקעה ציבורית ומערכתית נוקבת.

''במקרה דנן ההכפשה הנתעבת כוונה דווקא אל בני הציבור הדתי לאומי, אשר מיטב בניו ובנותיו משרתים את עמם ומולדתם בצורה מעוררת כבוד והשראה, הן בצה"ל והן במסגרות האזרחיות השונות", הוסיף פלג.

פלג הביא במכתבו דוגמאות מהשנים האחרונות בהן בחר עיתון ''הארץ'' לצאת נגד מגזרים שונים במדינת ישראל. "לצערנו הרב, אנו עדים למציאות בה עיתון הארץ ולא בפעם הראשונה, מפרסם מאמר שאינו חשוד רק בדה לגיטימציה כלפי הקבוצה הדתית לאומית בארץ, אלא במאמר שיש בו הסתה ממש.

''כמי שאמונה ואחראית על לשכת הפרסום הממשלתית המעניקה תשדירי חסות ופרסומים שונים לכלי התקשורת ובתוכם עיתון ואתר הארץ מטעם מדינת ישראל, אנו מבקשים ממך לשקול בכובד ראש להודיע לאלתר על הפסקת כל פרסום בעיתון הזה", הוסיף מנכ''ל תנועת "אם תרצו".

את מכתבו חתם פלג באומרו, "תקציבה של לשכת הפרסום הממשלתית מגיע מכיסו של משלם המיסים. אין סיבה שמשלם המיסים יממן הסתה נגד עצמו. בידיך הדבר לעצור את ההסתה המשתוללת בטרם כדור השלג יצבור תאוצה ויגדל חלילה".