כדורסל: ריצ'ארד האוול עבר לירושלים

הסנטר שייחשב כישראלי יחזק את הפועל ירושלים, שבשבועות האחרונים רשמה כמה הפסדים מביכים בליגת העל, וינסה להחזיר אותה לתלם.

ניצן קידר , י"ז בניסן תשע"ז

ריצ'ארד האוול. עובר לירושלים
ריצ'ארד האוול. עובר לירושלים
צילום: מנהלת הליגה

עכשיו זה סופי - ריצ'ארד האוול מצטרף להפועל ירושלים. האדומים מהבירה הודיעו הערב (חמישי) כי הושלמה העברתו של הסנטר שייחשב כשחקן ישראלי, לאחר שהתקבל אישור המעבר שלו מהפועל תל אביב.

האוול חתם על חוזה לשתי עונות נוספות מעבר לעונה הקרובה במדי ירושלים. הוא לא ישחק במשחק החשוב מול מכבי תל אביב במוצאי השבת, משום שכבר שיחק במחזור הנוכחי עם הפועל תל אביב.

עם זאת הוא מהווה חיזוק משמעותי לירושלמים, לצד אלסנדרו ג'נטילה שהצטרף השבוע, לקבוצה האדומה שסובלת מירידה חדה ביכולתה בליגה, כולל תבוסה מביכה רק בשבוע האחרון.

האוול רושם עונה טובה עם ממוצעים של 13.5 נקודות, 7.9 ריבאונדים ו-2.5 אסיסטים למשחק. בישראל שיחק גם במדי עירוני נהריה.

בהפועל תל אביב אמרו כי "במהלך התקופה האחרונה התקיימו גישושים הדדיים בעניין אפשרות העברתו של ריצ׳ארד האוול מהפועל תל אביב להפועל ירושלים. המהלך החל בעקבות החלטה של הצוות המקצועי לשחרר את השחקן וללא קשר לשיקול כספי, התאזרחות אפשרית או כל שיקול אחר שאינו מקצועי. משהתקבלה ההחלטה, הוחלט לפעול לסגירת עסקה מיטבית עבור מועדון הכדורסל הפועל ת"א, כשלנגד עינינו עומדת טובת הקבוצה וטובתה בלבד".

בקבוצה מציינים כי לא רצו להחזיק בשחקן בכוח. "חשוב להבהיר, לאור התקופה האחרונה, כי בהפועל ת"א ישחקו שחקנים שרוצים לשחק בקבוצה, ומבינים את הייחודיות של המועדון, ה-DNA שלו והחשיבות הגדולה לאוהדיו הרבים. אנו רואים זאת כזכות גדולה ללבוש את מדי הפועל, ופועלים על מנת שהפועל תהיה קבוצה תחרותית, הישגית ובעלת שאיפות".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il