"בגידה בנרטיב הפלסטיני"

משרד התרבות והחינוך של הרשות הפלסטינית ברמאללה הודיע רשמית על השעיית הקשר עם אונר"א, סוכנות הסעד והתעסוקה לפליטים של האו"ם

דלית הלוי , י"ח בניסן תשע"ז

תלמידים ערבים
תלמידים ערבים
צילום: אייסטוק

משרד התרבות והחינוך הגבוה של הרשות הפלסטינית ברמאללה הודיע רשמית על השעיית הקשר עם אונר"א, סוכנות הסעד והתעסוקה לפליטים של האו"ם, עד אשר הארגון "יתקן את דרכיו" בנוגע לשינויים המתוכננים בתוכנית הלימודים בבתי הספר של אונר"א באיו"ש וברצועת עזה.

בהודעה שפרסם ציין משרד התרבות והחינוך הגבוה, כי סילוף תוכנית הלימודים הפלסטינית הינו בבחינת "הפרה בוטה של חוקי המדינה המארחת" ו"בגידה בנרטיב הפלסטיני" וב"זכות של העם הפלסטיני הנתון תחת הכיבוש לשמור על זהותו ומאבקו והזכות המוקנית לו להגן על דרך המאבק".

סברי סיידם, שר התרבות והחינוך הגבוה, אמר כי פלסטין לא תיכנע לגורם כלשהו והיא לעולם לא תסכים לקבל עמדות המהוות פגיעה בעם הפלסטיני, בהיסטוריה שלו ובמאבקיו.

עוד מסרה סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית "וופא", כי ב-24 במרץ הזהיר משרד התרבות והחינוך הגבוה את אונר"א מפני עריכת שינויים בתוכנית הלימודים הפלסטינית.

העיתון "פלסטין" דיווח (19 במרץ), כי המטה הראשי של אונר"א ברבת עמון שלח למטה האזורי של אונר"א ברצועת עזה חוברת ובה פרטים על השינויים בספרי הלימוד הנלמדים בבית הספר של אונר"א.

בשלב ראשון השינויים מתמקדים בתחומי החינוך האסלאמי, החשבון, הלאומיות והשפה הערבית בכיתות א' עד ד' ובשלב השני בחטיבות הביניים. על פי הדיווח, אונר"א מנסה לבצע שינוי בפרקים העוסקים ב"אלימות", הווה אומר במאבק נגד ישראל, בתחום "המגדר" והעירוב בין בנים לבנות ולהשמיט את האזכורי?? לסוגיות פוליטיות הקשורות לעקרונות היסוד הפלסטיניים.