נבחרו שלושה ממדליקי המשואות

"ידיעות אחרונות" חושף הבוקר שלושה מהאנשים שיכריזו "לתפארת מדינת ישראל" בחגיגות בסימן ירושלים

ערוץ 7 , י"ח בניסן תשע"ז

יהורם גאון
יהורם גאון
פלאש 90

פרופ' אמנון שעשוע, מייסד מובילאיי, הזמר והשחקן יהורם גאון והרב מרווין האייר יהיו בין 12 מדליקי המשואות בטקס המסורתי בערב יום העצמאות, כך מדווח העיתון "ידיעות אחרונות".

הוועדה צפויה לפרסם את רשימת מדליקי המשואות ביום שלישי בבוקר לאחר שתאושר סופית על ידי שרת התרבות והספורט מירי רגב, שהיא גם יו"ר ועדת השרים לסמלים ולטקסים ומי שיזמה את בחירת הנושא המרכזי ליום העצמאות: "ירושלים בירתה הנצחית של מדינת ישראל והעם היהודי".

במסגרת תפקידה ממנה השרה רגב ועדה ציבורית שבוחרת את מדליקי המשואות.

יהורם גאון (77), זמר ושחקן מהמוערכים באמני ישראל, נבחר כאחד מסמליה המובהקים של העיר ירושלים. גאון הוא יליד העיר ירושלים, שהשתתף לאורך השנים ביצירות שהפכו לנכס צאן ברזל תרבותי במדינה.

בין היתר היה חבר לאורך השנים בשלישיית גשר הירקון, הקליט אלבומים רבים, שיחק בסרטים "קזבלן", "מבצע יונתן" והסרט האוטוביוגרפי "אני ירושלמי" וכיכב גם בסדרות הטלוויזיה "קרובים קרובים" ו"סברי מרנן".

שעשוע (57) הוא פרופסור למדעי המחשב באוניברסיטה העברית בירושלים, מייסד־שותף ויו"ר חברת "מובילאיי" ומייסד־שותף בחברת "אורקם טכנולוגיות". רק לאחרונה הוא ושותפו זיו אבירם מכרו את חברת מובילאיי לאינטל ב־15 מיליארד דולר, במסגרת עסקת ההיי־טק הגדולה בתולדות ישראל.

הרב מרווין (משה חיים) האייר (78) יהיה מדליק המשואה הראשון שאיננו אזרח ישראלי, וזאת עקב החלטתה של רגב למסד את משואת העם היהודי. האייר, מייסד מרכז שמעון ויזנטל ומוזיאון הסובלנות בלוס־אנג'לס, הוזמן בראשית השנה להשתתף בטקס ההשבעה של נשיא ארצות־הברית הנבחר, דונלד טראמפ, ובירך לאחר נאומו. האייר חתם את נאומו בטקס ההשבעה במילים "אם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָים תִּשְׁכַּח יְמִינִי'". האייר נבחר בין היתר בשל החלטתו להקים את מוזיאון הסובלנות בירושלים.