בסוף השבוע:
הכנס היהודי הגדול ביותר ברוסיה

למעלה מ-2,000 חברי הקהילה היהודית במוסקבה ייקחו חלק באירוע היהודי הגדול ביותר במדינה, שיתקיים בהשתתפות השרה איילת שקד.

חזקי ברוך , כ' בניסן תשע"ז

הכנס במוסקבה בשנה שעברה
הכנס במוסקבה בשנה שעברה
צילום: לימוד FSU

בצל המתיחות הגוברת בין רוסיה של פוטין לבין ארה״ב של טראמפ, הקהילה היהודית ברוסיה תתכנס בסוף השבוע לאירוע היהודי הגדול ביותר במדינה - כנס לימוד FSU ה-11 במוסקבה, בהשתתפות יותר מ-2,000 צעירים יהודיים.

בין אורחי הכבוד של הכנס - שרת המשפטים איילת שקד, הרב הראשי של רוסיה הרב ברל לזר ושגריר ישראל ברוסיה גרי קורן.

במהלך הכנס של לימוד FSU, המופעל כל כולו על ידי מתנדבים צעירים, יתקיימו יותר מ-250 פעילויות במגוון רחב של נושאים הקשורים לעולם היהודי ולמדינת ישראל. המטרה של הארגון, שביסס עצמו בעשור האחרון כמשמעותי ביותר במדינות כמו ארה״ב, רוסיה, קנדה, אוסטרליה ואוקראינה היא לחזק את הזהות היהודית של הצעירים, וליצור בעבורם תחושת קהילה משמעותית במוקד חייהם בתפוצות.

במהלך הכנס ייערך אירוע רשמי לציון 100 שנה להקמתו של התיאטרון הלאומי "הבימה", שנוסד במוסקבה ב-1917, בהשתתפות שחקני התיאטרון יבגניה דודינה ושמואל עצמון, והמנהל המוסיקלי של תיאטרון ״גשר״ אבי בנימין.

מייסד לימוד FSU חיים צ׳סלר אמר כי ״מספר השיא של המשתתפים השנה הוא ההוכחה לחיים היהודים התוססים המתקיימים כיום ברוסיה, דבר שאיננו מובן מאליו. מחמם את הלב לראות באיזו גאווה ופתיחות יהודי רוסיה חוגגים את הזהות היהודית שלהם, שעל שימורה וחיזוקה הם נאבקו שנים רבות, גם לאחר נפילת ברית המועצות״.