פנס: השיגור בצפון קוריאה "פרובוקציה"

סגן נשיא ארה"ב, המבקר בדרום קוריאה, התייחס לשיגור הכושל של הטיל הצפון קוריאני. המסע שלו באסיה צפוי לארוך 10 ימים.

גיא כהן , כ' בניסן תשע"ז

פנס בבית העלמין הלאומי של דרום קוריאה
פנס בבית העלמין הלאומי של דרום קוריאה
צילום: רויטרס

סגן נשיא ארה"ב, המבקר בדרום קוריאה, התייחס לשיגור הכושל של הטיל הצפון קוריאני לפנות בוקר (ראשון) ואמר כי מדובר בפרובוקציה. שיגור הטיל נכשל והוא התפוצץ בעת שיגורו, בזמן שהמטוס שנשא את פנס טס מעל ימת ברינג.

כמה שעות מאוחר יותר נחת פנס בדרום קוריאה. הוא הניח זר בבית הקברות הלאומי בסיאול, ואז השתתף בתפילה לחג הפסחא בבסיס הצבאי של ארה"ב ביונגסאן.

"הפרובוקציה מצפון [קוריאה] הבוקר היא בסך הכל התזכורת האחרונה לסיכונים שכל אחד מכם נוטל מדי יום, בהגנה על החרות של האנשים של דרום קוריאה, והגנה על ארה"ב בחלק הזה של העולם", אמר לחיילים שם. "נכונותכם להתנדב, לשרת, לעמוד בחוזק ללא פחד, מעניקות השראה לאומה ולעולם", אמר.

הוא סיפר לאנשי הצבא שדיבר עם הנשיא טראמפ פעמיים במשך אותו יום. תחת הנהגתו של טראמפ, הוסיף, "הנחישות שלנו מעולם לא היתה יותר חזקה, המחויבות שלנו לברית ההיסטורית הזו עם העם האמיץ של דרום קוריאה מעולם לא היתה חזקה יותר, ובעזרתכם ובעזרת הא-ל, החופש תמיד ישלוט בחצי האי הזה".

לאחר ניסיון שיגור הטיל של צפון קוריאה צבא ארצות הברית הפיץ הודעה שבה נאמר כי "הטיל התפוצץ כמעט מיד לאחר שיגורו, אנו עדיין מבררים את סוגו".

המסע של פנס באסיה צפוי לארוך 10 ימים.