יו"ר הרשימה המשותפת בעד מאבק ברגותי

"כשהם מניחים את ראשם על הכרית הם חולמים על החירות", כתב יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ עודה בדף הפייסבוק וצירף את תמונת הרוצח ברגותי

חיים לב , כ"ב בניסן תשע"ז

איימן עודה
איימן עודה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

תומך במאבק מחבלים? יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה הביע (ב') תמיכה מוחלטת במאבק האסירים הביטחוניים.

בפוסט שהעלה עודה בחשבון הפייסבוק האישי שלו כתב כי "אלפי אסירים פלסטינים שובתים היום רעב. כשהם מניחים את ראשם על הכרית, הם חולמים על החירות, בעוד שהסוהר חולם על בית הסוהר. ההבדל בין שני החלומות הוא ההבדל בין העם הפלסטיני לבין הכיבוש. החופש לאסירי החופש, די לכיבוש".

עודה לא הסתפק בכך וצירף לפוסט את תמונת מנהיג שביתת הרעב האסיר המחבל מרואן ברגותי.

במאמר דעה ב"ניו יורק טיימס" הסביר המחבל מרואן ברגותי, העומד בראש המאבק שהוביל לשביתת המחבלים בכלא, את הסיבות לפתיחת השביתה.

"לאחר שביליתי את 15 השנים האחרונות בכלא הישראלי, הייתי הן עד והן קורבן למערכת הבלתי חוקית של מעצרים שרירותיים וטיפול נוראי באסירים הפלסטינים. לאחר שניסינו לנצל כל אופציה אחרת, החלטתי כי אין כל ברירה מלבד להתנגד להתעללות הזו על ידי שביתת רעב", כתב ברגותי.

"שביתת רעב היא הצורה השקטה ביותר של התנגדות. היא גורמת לסבל רק לאלו שלוקחים בה חלק והן על יקיריהם, בתקווה שהבטן הריקה שלהם וההקרבה שלהם יעזרו להדהד את המסר אל מעבר לגבולות תאי המאסר האפלים שלהם".

"עשורים של ניסיון הוכיחו כי המערכת הבלתי אנושית של כיבוש קולוניאלי וצבאי של ישראל מטרתה לשבור את רוחם של האסירים ושל העם שאליו הם משתייכים על ידי התעללות בגופם, הרחקתם ממשפחותיהם וקהילותיהם, זאת תוך שימוש באמצעים משפילים כדי לכפות שעבוד. חרף הטיפול הזה – אנחנו לא ניכנע".