ברגע האחרון: סוכל פיגוע נגד השגרירות

משטרת גרמניה הצליחה לסכל פיגוע נגד שגרירות רוסיה בברלין, שעות ספורות בלבד לפני שהמחבל יצא לדרכו.

ניסן צור , כ"ב בניסן תשע"ז

 ברלין
ברלין
צילום: חזקי עזרא

העיתון הגרמני "די ולט" מדווח כי כוחות הביטחון הגרמניים עצרו בשבוע שעבר מהגר ממוצא מרוקאי בשם מוחמד ב., בן 24, שתיכנן לבצע פיגוע נגד שגרירות רוסיה בברלין.

על פי הדיווח, הוא תכנן להתקרב לשגרירות יחד קבוצת מפגינים שאמורה היתה לקיים הפגנה נגד רוסיה מול השגרירות הרוסית, ואז לבצע פיגוע תופת.

"אני יכול לאשר כי הוא חשוד בתכנון מתקפה נגד השגרירות הרוסית. מדובר במעשה חמור ומסוכן של אלימות", סיפר דובר התביעה בעיר דרזדן, סטיב שולץ-ריינהולד.

החשוד נעצר על ידי יחידת עילית של משטרת גרמניה, במהלך פשיטה על מחנה שהייה למהגרים לא חוקיים סמוך לעיר לייפציג בו שוהים מעל 8,000 מהגרים. הוא נעצר בשעת בוקר מוקדמת, שעות ספורות לפני שאמור היה לצאת לכיוון השגרירות הרוסית בברלין. מיד לאחר שהבחין בכוחות המטרה המיוחדים ניסה מוחמד להימלט אולם נלכד במהירות.

העיתון הגרמני "טאגשפיגל" דיווח כי המהגר תיכנן את המתקפה במחאה על התמיכה של שלטונות רוסיה בנשיא סוריה בשאר אסד.

דניס מיקרין, דובר השגרירות הרוסית בברלין אישר כי כוחות הביטחון הגרמניים הודיעו לשגרירות הרוסית על הכוונה של האיש לבצע פיגוע תופת נגד השגרירות ועל מעצרו.

דובר התביעה בדרזדן סיפר כי מעצרו של המהגר התאפשר לאחר שזה התרברב בפני חבריו במחנה ההגירה על כוונתו לבצע את הפיגוע נגד שגרירות רוסיה ואף פירסם את כוונותיו לבצע את הפיגוע בסוף השבוע השני של חודש אפריל במספר פוסטים שהעלה לרשתות חברתיות תחת שמות בדויים.

מוחמד ב. כבר היה על הכוונת של כוחות הביטחון הגרמניים מזה מספר חודשים, לאחר שבחודש פברואר האחרון נכנס למכללה לחינוך וטכנולוגיה בעיר בורסדורף ואיים כי הוא מחזיק פצצה בתרמיל הגב שלו. הבניין פונה במהירות, אולם המהגר הצליח להימלט לפני הגעת כוחות הביטחון הגרמניים למקום.