"לא אשכח את השמחה כשברגותי נעצר"

סא"ל במיל' אורי שכטר לא מצליח להבין מדוע התקשורת מלטפת את "ראש הנחש" מרואן ברגותי כאילו שמדובר בשוחר שלום ולא ברוצח אכזרי ושפל.

רעות הדר , כ"ב בניסן תשע"ז

סא"ל במיל' אורי שכטר
סא"ל במיל' אורי שכטר
צילום: יוני קמפינסקי

אורי שכטר, סגן-אלוף וסגן מפקד חטיבת הנח''ל במילואים, סיפר בחשבון הפייסבוק שלו על רגעי לכידתו של רב המחבלים מרואן ברגותי במבצע חומת מגן, ותהה מדוע כלי תקשורת בישראל נותנים במה לקרוביו של המחבל שמרצה חמישה מאסרי עולם על מעורבות ברצח יהודים רבים.

נציין כי ברגותי מוביל כעת את שביתת הרעב של המחבלים הכלואים בבתי הכלא בישראל. הוא אף פרסם מאמר ב"ניו יורק טיימס" שבו הוא פירט את הסיבות שהובילו לשביתה.

"לפני 15 שנה בדיוק גויסתי בתור סגן מפקד גדוד למבצע חומת מגן, שיצאנו אליו בעקבות רציחתם של מאות רבות של יהודים ופציעת אלפים", נזכר שכטר. "במהלך המבצע החטיבה שלי כבשה את העיר רמאללה שם עצרנו כ- 700 מחבלים".

"לא אשכח את השמחה כשיחידת דובדבן בגיבוי כוחות מהחטיבה, עצרו את ראש הנחש מרואן ברגותי שהיה אחראי על חלק גדול מהפיגועים באופן ישיר. הרגשנו ברגע מכונן זה שהמבצע השיג את מטרתו''.

לדבריו, ברגותי "יצא בזול" והורשע בבית המשפט המחוזי בחמישה מאסרי עולם ועוד 40 שנות מאסר. "אז איך לעזאזל הוא הופך להיות לגיטימי בפי חלק מהאנשים והפוליטיקאים?

"ובעיקר - איך התקשורת הישראלית מלטפת אותו ואת משפחתו כאילו מדובר באיזה אדם טוב לב ושוחר שלום ולא ברוצח אכזרי ושפל שרצח נשים גברים וטף. מתנצל מראש, אני פשוט לא מבין... מאחל לרוצח השפל שילך עם שביתת הרעב שלו עד הסוף", הוסיף שכטר.

ראש הממשלה נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

מוקדם יותר היום תקף ראש הממשלה בנימין נתניהו את פרסום מאמרו של מרואן ברגותי בעיתון ה"ניו יורק טיימס".

כזכור, העיתון השמיט את העובדה שברגותי הוא מחבל רוצח שמרצה בישראל למעלה מארבעה מאסרי עולם. הבוקר פרסם העיתון הבהרה ולפיה המאמר "כשל במתן הקשר מספק על ידי הצגת העבירות בהן הורשע - מדובר בחמישה תיקי רצח וחברות בארגון טרור".

"קראתי שלשום מאמר בעיתון 'ניו-יורק טיימס' שמציג את רב-המחבלים ברגותי כ'פרלמנטר ומנהיג'. העיתון חזר בו כי אנחנו הערנו להם", סיפר נתניהו והדגיש: ''לקרוא לברגותי 'מנהיג פוליטי' זה כמו לקרוא לאסד 'רופא ילדים'. אלה מרצחים, אלה טרוריסטים, ואנחנו לעולם מאבדים את הבהירות שלנו, כי אנחנו בצד הצודק. אנחנו בצד המוסרי - והם בצד הלא צודק ובצד הלא מוסרי''.

ראש הממשלה הוסיף, ''הבהירות המוסרית הזאת, הנכונות להגן על הארץ שלנו, הנכונות להילחם באלה שבאים להכחיד אותנו, זה אחד מהכוחות הגדולים שלנו, לצד אהבת ישראל. אהבת ישראל מתבטאת בשפע הזה, ביופי הזה, בחום הזה. אנחנו נמשיך לפתח את המדינה שלנו ונמשיך תמיד לשמור עליה".