הטנקיסטים יוצאים ומרוצים

בעקבות מחאת השריונאים החליטו בחיל לעשות חושבים מחדש על סוגיית היציאות הביתה, החליטו לשחרר כמו בחי"ר והמוטיבציה לחיל גואה.

ערוץ 7 , כ"ט בניסן תשע"ז

יוצאים ומרוצים
יוצאים ומרוצים
Thinkstock

היציאות הביתה היו אחד הגורמים המרכזיים למחאת השריונאים לפני מספר חודשים. בעקבותיה החליטו בחיל להשוות את היציאות לאלו שבחטיבות החי"ר והתוצאות ברורות ומיידיות.

כזכור, מחאת השריונאים הובילה עשרות חיילים לסרב להגיע לחיל השריון גם במחיר ישיבה בכלא. המחאה ההיא עוררה תשומת לב רחבה ומסתבר שאולי בניגוד למחאות אחרות היא הניבה גם הצלחה מעשית.

על פי דיווח היום בעיתון 'ידיעות אחרונות' קצין שריון ראשי תת־אלוף גיא חסון ומפקד מיטב (הבקו"ם) אלוף משנה יוסי מצליח קיימו דיונים מקיפים ותחקיר בעקבות מחאת החיילים והחליטו לשנות את תנאי היציאה של חיילי השריון הבייתה ולהשוות אותם לחיילי החי"ר.

העיתון מדווח כי מחזור הגיוס לשריון בחודש שעבר הסתיים בפעם הראשונה מזה שנים רבות בתוך יום אחד בלבד, במקום חמישה ימים, ולמרבה ההפתעה אפילו עם עודף של כמה עשרות בודדות של לוחמים, שהשריון החזיר לבקו"ם לאחר שמילא את מכסותיו.

אבל קצין בכיר בבקו"ם מצוטט ב"ידיעות אחרונות" ומספר כי 'למרות ההצלחה במחזור הגיוס האחרון, החגיגות הן עדיין מוקדמות, ויש לבחון האם התכנית שגובשה אכן מוכיחה את עצמה לאורך כמה מחזורי גיוס. כדי שזה יקרה יידרשו המפקדים בשריון לפעילות רציפה במסגרת התכנית שגובשה, ולא חד פעמית'.