אין מכירת דירות 'לדתיים בלבד'

בית המשפט קבע כי חברת 'באמונה' לא תוכל למכור פרוייקטים לציבור הדתי בלבד אלא לכל המעוניין.

רעות הדר , כ"ג בניסן תשע"ז

באמונה
באמונה
צילום: באמונה

בית המשפט המחוזי בירושלים קבע כי חברת 'באמונה' לא תוכל למכור לציבור הדתי בלבד, בפרוייקט 'כרמי גת' אותו היא מקימה בקרית גת.

האגודה לזכויות האזרח, עתרה נגד החברה, לאחר שהפרוייקט שהוצג כמיועד לציבור מסויים, עומד בניגוד לכללי המכרזים שנקבעו על ידי רשות מקרקעי ישראל.

באגודה אף התקשרו לאחד מאנשי השיווק של הפרוייקט ושמעו ממנו באופן מפורש כי על רוכש דירה בפרוייקט להיות שומר מצוות, שאם לא כן, רכישת הדירה תהיה מותנית באישור מיוחד מצד המנכ"ל.

חברת 'באמונה מסרה בתגובה כי "כל טענות האגודה נדחו. באמונה תמשיך להקים את שכונת כרמי גת לציבור הדתי".

"בית המשפט המחוזי דחה את דרישת האגודה לזכויות האזרח לקנוס את חברת 'באמונה' בעשרות מיליוני שקלים. ובכך קיבל את טענת חברת 'באמונה' כי היא משווקת את הפרויקט בפרסומיה כאשר הוא 'פתוח לכלל הציבור'. בית המשפט קבע כי על החברה להמשיך ולמכור את הדירות, כפי שהיא אכן עושה על פי הצהרתה לפני בית המשפט, לכל דורש. בכך נדחתה למעשה דרישתה של האגודה שכביכול חברת באמונה מפלה לרעה ציבור שאינו שומר מצוות ברכישת הדירות בפרויקט בכרמי גת", אמרו בחברה.

עוד הוסיפו כי "השופטת נאוה בן אור פסקה עקרונית כי 'ככל שכוונת העותרת בעתירתה המתוקנת הייתה להידרש לשאלת אופן פרסום הפרויקט (להבדיל מאופן שיווקו), הרי שהוראה ברורה בעניין זה נכללה בתנאי המכרז, ואין לשלול את הטענה לפיה מכירה לכל דורש היא בגדר שיווק שאינו מפלה, העולה בקנה אחד עם לשונו של המכרז הקונקרטי העומד לדיון לפניי'. בדבריה אלה קיבלה למעשה השופטת בן אור את טענות חברת "באמונה" כי אין לכפות עליה דרכי פרסום כלשהן בשעה שהיא מוכרת את הדירות לכל דורש. נסיון האגודה לזכויות האזרח להציג את ההיפך הינו ילדותי והיפך האמת".

לפסק הדין המלא