בזמנכם החופשי

ב-5 ביוני תושבי מדינת ישראל הרגישו בסכנה קיומית

, כ"ד בניסן תשע"ז

בכירי צה"ל בירושלים במלחמת ששת הימים
בכירי צה"ל בירושלים במלחמת ששת הימים
צילום: ארכיון צה"ל במשרד הביטחון

שישה ימים אחר כך הגדילה ישראל את שטחה פי שלושה וצבאות ערב הובסו. סטיבן פרספילד ערך ראיונות עומק עם החיילים שלחמו במלחמה ועם נשותיהם, ומביא את קולם של אלה שהגנו על קיומה של המדינה הצעירה. 'שער האריות - שישה ימים גורליים', ידיעות ספרים.

*****

חנה גולדברג מתמודדת עם זיכרון השואה באמצעות ציורי דיוקנאות של מי שסיפרו לה את סיפור חייה של סבתה. בין העבודות ניתן למצוא גם דיוקנאות שלה עצמה, צצים ועולים ליד דמויות המספרים. תערוכת 'הסתר פנים' ב'מקלט לאמנות' בירושלים.

*****

אוהבים לצלם? לרגל חגיגות היובל לשחרור יש"ע, הגולן וירושלים, מזמינה אתכם תיירות בנימין לתחרות צילום של נופי חבל הארץ התנ"כי. המשימה היא לצלם רגעים, נופים, בעלי חיים, פרחים או אנשים בבנימין, לעשות לייק לדף "ארץ בנימין" ולהעלות את התמונה אל הקיר שלהם עד א' באייר ב‑10 בבוקר. פרסים לזוכים.

*****

יוחאי בן-נון, ממייסדי חיל הים, הוא גם האיש שהקים ופיקד על שייטת 13, וקיבל במהלך חייו את אות גיבור ישראל. 'האש והדממה', הספר שמגולל את קורות חייו, נקרא כספר מתח, רק שההתרחשויות בו קרו במציאות ויש להן השפעה על ביטחון ישראל עד היום. אבנר שור, אבירם הלוי וטל בשן, הוצאת כתר.

ofralax@gmail.com