אלפים בקברו של "הרמטכ"ל הראשון"

ראש מנהלת המקומות הקדושים בשומרון מספר על ההכנות הקדחתניות לכניסה ההמונית הלילה לקברו של יהושע בן נון בכפר כיף אל חרס.

בני טוקר , כ"ד בניסן תשע"ז

קבר יהושוע בן נון
קבר יהושוע בן נון
צילום: מועצה אזורית שומרון

נתנאל שניר, ראש מנהלת המקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון, מספר לערוץ 7 על ההכנות לקראת הכניסה בלילה הקרוב (שישי) לקבר יהושע בן נון, לרגל יום ההילולא.

"מידי שנה מגיעים לכאן אלפי יהודים, גברים ונשים, שעולים לפקוד את קברו של הרמטכ"ל היהודי הראשון בכפר כיף אל חרס בשומרון. ''צה"ל והמשטרה יאבטחו את הכפר ובמקום תתקיים הכנסת אורחים שתכלול כמויות גדולות של עוגות, שתייה וגם צ'ולנט. הכניסה היא החל מהשעה 22:00 ועד לשעות הבוקר".

לדבריו באתר הקבר ניתן יהיה להשתטח גם על קבריהם של כלב בן יפונה ושל נון, אביו של יהושע, "יום ההילולא של יהושע בן נון חל בכ"ו ניסן כפי שמופיע בשולחן ערוך. מיקומם של הקברים זוהה במשך שנים על פי כל המסורות הידועות ומצאנו עדויות רבות על הילולות שהתקיימו במקום. יש עליות מסודרות לקבר שש פעמים בשנה. ניתן לקבל מידע על הסעות מכל רחבי הארץ במוקד המידע 02-9999700".

שניר מזכיר כי "על פי חוק המקומות הקדושים המדינה חייבת לאפשר גישה לקברים. לצערנו כיום קבר יהושע בן נון פתוח שש פעמים בשנה בלבד. אני מזכיר שיהושע בן נון היה הרמטכ"ל הראשון שהגיע לארץ, הוא למעשה פתח את הארץ והוא גם זה שחיבר את תפילת עלינו לשבח, לכן גם אנחנו נקיים הערב מעמד של 'עלינו לשבח' ברוב עם ובתקווה שבעתיד יהיו עליות מרובות יותר".