העולם כולו מתפעל מהשב"כ הישראלי

ראש הממשלה נתניהו באירוע של השב"כ לרגל יום העצמאות: ''בשם עם ישראל, אני רוצה להוריד את הכובע בפניכם''.

עדו בן פורת , כ"ד בניסן תשע"ז

נתניהו וארגמן
נתניהו וארגמן
צילום: קובי גדעון, לע''מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף אחר הצהריים (חמישי) באירוע שערך שירות הביטחון הכללי לרגל יום העצמאות, במטה השב"כ במרכז הארץ.

נתניהו אמר באירוע כי ״השב"כ הוא יסוד מוצק בעוצמה הלאומית שלנו, בעוצמה המתחדשת של עם ישראל.

"הוא מטפל בשנאה התהומית שמחלחלת אלינו בדרכים חדשות ובשנה וחצי האחרונות היינו נתונים תחת מתקפה חדשה של השנאה הישנה. בשימוש בפייסבוק, ברשתות המידע, כדי להשניא ולהניע אנשים לדקור ולדרוס ולרצוח''.

נתניהו הדגיש, ''אני רוצה בשם עם ישראל להוריד את הכובע בפניכם, משום שיש לכם חלק עצום, עצום בהדיפת ההתקפות הללו, בהצלת חיים, אני מחויב להגיד לכם שהעולם כולו מתפעל כי הרי הבעיה הזאת כבר מתפשטת להרבה מדינות''.

ראש הממשלה סיפר כי מנהיגי העולם מתעניינים כיצד ישראל מצליחה להתמודד עם תופעת המחבל הבודד, ''אנחנו יודעים שזה לא הרמטי, אנחנו יודעים שזה יכול להיות כל רגע, אנחנו יודעים, אני יודע, במידה מסוימת גם הציבור בארץ יודע - התרומה שלכם להוריד את עקומת הפיגועים, לתת ביטחון, לתת חיים, להציל חיים. וזהו רק מקצת מן הדברים שאתם עושים שכרוכים בהרבה חדשנות.

''אני רוצה לבטא את ההערכה שלי ובאמצעותי של אזרחי ישראל, שלא כולם יודעים לפחות, על הכל, על מה שאתם עושים כדי להבטיח את עוצמתה וביטחונה ועתידה של מדינת ישראל, מדינתו של העם היהודי. אני מודה לכם מקרב לב, אני מאחל לכולכם חג עצמאות שמח. תודה רבה לכם״, כך נתניהו.

ראש שירות הביטחון הכללי, נדב ארגמן, אמר באירוע כי ״המערכה שאנו מופקדים עליה מתרחשת יום-יום, בזירות מורכבות, תחת איומים מרובים, המתחדשים ללא הרף. מערכה זו מחייבת אותנו להיות ערוכים ללא לאות, ללחימה חשאית. בכל עת, בכל מקום ובכל תווך שיידרש.

''מערכה זו מוטלת על כתפי השירות ואין לנו שום אופציה אלא לנצח במלחמה זו, כל יום מחדש'', הדגיש.

לדברי ארגמן, לאנשי שירות הביטחון הכללי ישנו תפקיד משמעותי ביותר בהגנה על מדינת ישראל ותושביה, במניעה ובבלימת איומי הטרור ובשמירה על הדמוקרטיה. ''נמשיך לעשות זאת בדרכנו- באומץ ובתבונה, בנחישות ובמקצוענות, בחדשנות, במסירות וברלוונטיות.

''נמשיך לפעול בשילוביות ובשיתוף פעולה יחד עם שותפנו לדרך – אנשי השירות לדורותיהם, רעינו מקהילת המודיעין, עמיתנו מן הארץ ומהעולם. יחד, נשאף להישגים מרשימים למול האתגרים, ונוביל את סיכול איומי הטרור והריגול אל מול מדינת ישראל ותושביה, במקצוענות ובנחישות, בגאווה ובצניעות''.