שקד במוסקבה: סייעו בהשבת הבנים מעזה

שרת המשפטים ביקשה מגורמי הממשל להתערב ולסייע בהשבת גופותיהם של אורון שאול והדר גולדין. "לסיים עם העוול הנורא הזה".

חזקי ברוך, מוסקבה , כ"ד בניסן תשע"ז

שקד באחת הפגישות
שקד באחת הפגישות
צילום: דוברות השרה

שרת המשפטים איילת שקד השוהה בימים אלה במוסקבה, נפגשה עם שר המשפטים הרוסי אלכסנדר קונובלוב וכן עם התובע הכללי של רוסיה צ'ייקה יורין.

השרה דנה עם השניים במספר פרשות הסגרה ספציפיות וכן בחשיבות של קידום פרוטוקול הסגרה כללי שיתנה הסגרת אזרחים ישראלים בהתחייבות של רוסיה שלאחר שייגזר דינם, הם יועברו לריצוי מאסרם בישראל.

שקד הדגישה את שיתוף הפעולה הפורה בין המדינות וביקשה משר המשפטים הרוסי שהממשל במוסקבה יעשה כל שבידו על מנת לסייע בהשבת החיילים הדר גולדין ואורון שאול לקבורה בישראל.

"אני מבקשת ומצפה מהממשל הרוסי לסייע בהשבת הבנים לקבורה להפעיל לחץ על חמאס ולסיים עם העוול הנורא הזה שנעשה למשפחות החיילים", אמרה השרה שקד.

כמו כן, במהלך הפגישות הבילטרליות, עלה נושא המאבק בטרור. השרה שקד העבירה לשר המשפטים ולתובע הכללי את נוסח חוק המאבק בטרור מתורגם לאנגלית והדגישה את החשיבות שבהמשך שיתוף הפעולה בין המדינות.

בתום הפגישה, הזמינה שקד את שר המשפטים לכנס בינלאומי שייערך בישראל בנושא הסתה לטרור ולאלימות ברשתות חברתיות, וביקשה שרוסיה תאמץ את ההחלטה הבינ״ל של ה-IHRA (הברית לשימור זכר השואה) בנושא הגדרת האנטישמיות.