מעבר טאבה ייפתח: "האיום נותר חמור"

בהתאם להערכת מצב שהתקיימה במטה ללוחמה בטרור הוחלט לאפשר יציאתם של אזרחים ישראלים ממעבר טאבה לסיני.

ניצן קידר , כ"ה בניסן תשע"ז

מסוף טאבה
מסוף טאבה
פלאש 90

בהתאם להערכת מצב שהתקיימה במטה ללוחמה בטרור ובאישור הדרג המדיני, הוחלט לאפשר יציאתם של אזרחים ישראלים ממעבר טאבה לסיני.

יחד עם זאת, המטה ללוחמה בטרור מדגיש כי האיום הנשקף לישראלים בסיני נותר חמור, קונקרטי ומיידי, כפי שמשתקף באזהרת המסע החמורה, ולצידה ההמלצה להימנע מביקור באזור והקריאה לשוהים שם לצאת ממנו לאלתר.

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ אמר כי ''ההחלטה לא לאפשר יציאה של אזרחים ממעבר טאבה נתקבלה על רקע הערכת כל הגורמים המוסמכים כי קיים איום קונקרטי למטיילים בסיני במהלך חג הפסח, על רקע פעילות מתעצמת של 'מחוז סיני' של דאעש בחודשים האחרונים ועל רקע הפיגועים הקשים במצרים.

''האיום הנשקף לישראלים בסיני נותר חמור וההמלצה לאזרחים ישראלים להימנע מביקור באזור נותרה בעינה, אך בעקבות הערכת מצב עדכנית ומשחלף החג המליצו הגורמים המוסמכים לא להמשיך לאסור המעבר'', הוסיף.

כזכור, השר כץ החליט בערב חג הפסח לסגור את מעבר טאבה ולא לאפשר יציאת אזרחים ישראלים לכיוון סיני. עם זאת, התאפשרה כניסת ישראלים בחזרה לישראל. גם אזרחים זרים יכלו לעבור לסיני באופן חופשי.

ההחלטה התקבלה בעקבות תיקוף אזהרה המסע של המטה ללוחמה בטרור, לאור עליית מדרגה נוספת בחומרת האיום הנשקף לישראלים המבקרים באזור סיני.

במטה ללוחמה בטרור אמרו לפני כשבועיים כי ''נמשכת פעילותו המתעצמת של ארגון 'מחוז סיני' בחודשים האחרונים, הבאה לידי ביטוי בעליית מדרגה בפעילותו, כולל כנגד ישראל, למימוש פיגועי טרור נגד תיירים בסיני, לרבות ישראלים בטווח הזמן המיידי''.

נוכח חומרת האיום, המטה המליץ לישראלים השוהים בסיני לצאת מיד מהאזור ולשוב לישראל. ''כמו כן, נבקש ממשפחות הישראלים השוהים שם, ליצור עמם קשר ולעדכנם אודות האיום המיידי בסיני. לצד זאת, ממליץ המטה לאזרחים הישראלים המתעתדים לצאת לסיני, להימנע מלעשות זאת", נמסר.