רה"מ: שינוי מבורך במדיניות האמריקנית

ראש הממשלה נתניהו נפגש בירושלים עם שר ההגנה האמריקני מאטיס. "אנו מחויבים לעשות כל שיידרש כדי שהדור הבא יחיה בשלום ובחירות".

ניצן קידר , כ"ה בניסן תשע"ז

נתניהו ומאטיס
נתניהו ומאטיס
עמוס בן גרשום/ לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שישי) בירושלים עם שר ההגנה האמריקני ג'יימס מאטיס ואמר כי ישראל רואה שינוי מבורך במדיניות האמריקנית במזרח התיכון.

"אנו מרגישים שיש שינוי גדול בכיוון של המדיניות האמריקנית. אנו יודעים שהמילים הברורות והישירות שאמרת, אדוני מזכיר ההגנה, לגבי איראן באו בעקבות מילים חזקות וישירות מאוד של הנשיא טראמפ ומעשים מאוד ברורים נגד השימוש של סוריה, השליחה של איראן, בנשק כימי", אמר נתניהו.

''זה מוערך ברחבי העולם ובאזורנו. אני חושב שזה שינוי מבורך, שינוי אסטרטגי של מנהיגות ומדיניות אמריקנית", הוסיף ראש הממשלה.

"לישראל אין ידידה טובה מאמריקה ולאמריקה אין ידידה טובה מישראל", הדגיש נתניהו, "זוהי שותפות שמבוססת על ערכים משותפים במובן העמוק ביותר של המילה. אנו חולקים ערכים משותפים וגם סכנות משותפות. הסכנות המשותפות מבוססות על האיומים הכפולים של האסלאם הקיצוני- הקיצונים השיעים שמונהגים על ידי איראן והקיצונים הסונים שמונהגים על ידי דאע"ש".

"אנו מחויבים לסכל את הסכנות האלה כפי שאנו מחויבים למצות את ההזדמנויות המשותפות, ההזדמנויות הגדולות שאני מאמין שעומדות לפנינו, אדוני מזכיר ההגנה, בגלל הבנתם של רבים משכנינו הערבים את האיום המשותף אך גם את הזדמנויות העתיד. אני מצפה לדון עם מזכיר ההגנה של בת בריתנו האמריקנית הגדולה באשר לדרכים שבהן נוכל לסכל את הסכנות ולמצות את ההזדמנויות יחד. ברוך הבא לירושלים", הוסיף ראש הממשלה.

מזכיר ההגנה האמריקני מאטיס אמר בפגישה המשותפת "תודה לך אדוני ראש הממשלה. לעונג לי להיות כאן בישראל, בת בריתנו וידידתנו הוותיקה באזור. שתי הסכנות שעומדות בפני ישראל וכל המדינות האחרות באזור שמנסות לשמור על אזור יציב, שקט ומשגשג הן אלה שהגעתי לדון בהן עם ראש הממשלה, במיוחד בשבוע שלפני יום הזיכרון לשואה".

"אני חושב שזה חשוב שנזכיר לעצמנו שאם אנשים טובים לא יתאגדו, אנשים רעים יוכלו לגרום לנזק רב בעולמנו. אנו מחויבים לעצור זאת ולעשות כל שיידרש כדי שהדור הבא יחיה בשלום ובחירות.
תודה רבה לך אדוני ראש הממשלה. זו זכות להיות כאן עמך", הוסיף.