עזרא: תומכים בבנט על דחיית החופשה

"זהו צעד חשוב מאוד על מנת למנוע חילול שבת של מאות אלפים, כולל גופים ממלכתיים", אומר מזכ"ל התנועה, שאול דה מלאך.

ערוץ 7 , כ"ז בניסן תשע"ז

מברך. שאול דה מלאך
מברך. שאול דה מלאך
צילום: תנועת הנוער עזרא

מזכ"ל תנועת עזרא, שאול דה מלאך, מברך על החלטת שר החינוך נפתלי בנט, לדחות ביממה את חופשת ל"ג בעומר מחשש לחילול שבת.

"זהו צעד חשוב מאוד על מנת למנוע חילול שבת של מאות אלפים, כולל גופים ממלכתיים ובהם שוטרי משטרת ישראל ולוחמי האש שהיו נאלצים לעבוד בעיצומה של השבת ללא צורך אמיתי", אומר דה מלאך.

"מוטב מאוחר מאשר לעולם לא", מוסיף מזכ"ל עזרא, "השבת בישראל היא לא רק ערך דתי וסוציאלי,היא גם ערך ממלכתי שהמדינה קבעה בחוק ועל כן משעה שהרבנות הראשית התריעה על חילול השבת המיותר שהיה צפוי, שר החינוך נפתלי בנט פעל באופן נכון כאשר קיבל את הבקשה ובכך מנע חילול שבת המוני וגילה התחשבות במאות אלפי תלמידים במערכת החינוך ובמיוחד הצעירים שבהם שבשל יציאת השבת בשעה מאוחרת היו מתקשים לחגוג כראוי את מדורות ל"ג בעומר".

דה-מלאך מבין את הכעס של ההורים והמורים על ההתראה הקצרה ואומר, "כאבא אני יכול להבין את הכעס על ההודעה המאוחרת, אך מאידך דברים כאלה קורים לצערנו מדי יום במערכות הציבוריות".

לדבריו, "כמזכ"ל תנועת נוער מובילה בציונות הדתית ולמרות שגם עלינו לעשות שינויים ולדחות תוכניות שונות. אנחנו תומכים ומחזקים את ידיו של שר החינוך על הכרעתו הערכית שקיבל".

פז כהן, יו"ר פורום ועדי ההורים היישוביים, הביע התנגדות נחרצת למהלך. "עודכנו על הכוונה להזיז את חופשת ל"ג בעומר על ידי שר החינוך אמש. ל"ג בעומר לא אמור בכלל להיות יום חופש, ואם כבר נקבע - אין סיבה בעולם להזיז שבועיים מראש. זה רק מוכיח את הזילות בתכנון ימי החופש במערכת החינוך".

לדבריו, להחלטה השפעות משמעותיות החורגות ממערכת החינוך. "ההורים העובדים עושים תכניות בהתייחס לימים שנקבעו בתחילת השנה: משמרות בעבודה, חופשות וכדומה. אין סיבה שמשרד החינוך יזיז את ימי החופשה של המשק הישראלי בלי לקיים על כך דיון במקומות המושפעים מכך. לא רק מערכת החינוך, אלא המשק הישראלי כולו".