קטוע הרגל מלבנון השניה שבר שיא עולמי

בשבוע השלישי למלחמת לבנון השניה, נקטעה רגלו של איתן חרמון. היום, בערב יום השואה, שבר את שיא העולם לקטועי רגל במהלך מרתון וינה

נרי וייס , כ"ז בניסן תשע"ז

מירי רגב. ניצחון הרוח
מירי רגב. ניצחון הרוח
צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

היה זה בשבוע השלישי למלחמת לבנון השניה. רכב ה'אכזרית' של איתן חרמון, חייל מילואים בחטיבת גולני, עלה על מטען.

איתן, שהיה ספורטאי מצטיין ואצן למרחקים ארוכים, נפגע קשה ברגלו הימנית, עבר מספר רב של ניתוחים ותהליך שיקום ארוך ומורכב בסופו נותר קטוע רגל אך נחוש לנצח את הכאב והקושי - דווקא דרך הריצה.

היום (ראשון), חרמון עשה זאת ובגדול כששבר את שיא העולם לקטועי רגל במרתון וינה.

חרמון, המקיים הרצאות ברחבי הארץ בהם מספר את סיפור פציעתו, ההתמודדות היומיומית עם הכאב, הנחישות, החתירה להישגים אישיים וההצלחה, עשה היסטוריה כששיפר את שיא העולם לקטועי רגל ב-13 שניות, כשזה הינו רץ המרתון קטוע הרגל הראשון בארץ.

מאז פציעתו רץ חרמון כ- 11 מרתונים ברחבי העולם, ברלין, פריז, אוקלהומה, רוטרדם ,לונדון ועוד, ואל השיא הגיע היום כששבר את שיא העולם דווקא בוינה, בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

דקות אחדות לאחר שחצה את קו הסיום, ניפץ את שיא העולם וקבע את השיא החדש על 02:56:53 ש', שוחחה עימו שרת התרבות והספורט מירי רגב ובירכה אותו."ההישג המדהים שלך איתן הוא ניצחון הרוח והנחישות על מגבלות הגוף", אמרה רגב.

"הוכחת לעולם כולו, במיוחד ביום סמלי זה ועל אדמה בה נרצחו רבבות יהודים על ידי הנאצים, שאנו עם חזק ואיתן ולא ניתן להשמידנו. הבאת גאווה וכבוד למדינת ישראל ונתת המון תקווה לפצועי ונכי צה"ל - מסר שאסור לוותר ולהיכנע. אני גאה בך ומברכת אותך ואת עמותת "תקוות" על תמיכתה בך, בנכי צה"ל ובנפגעי פעולות איבה נוספים".

זו אינה הפעם הראשונה בה חרמון שובר שיאים על אף כל המגבלות הפיזיות, כשזה שבר שיא עולם בריצה למרחק של 10 ק"מ לקטוע רגל בתוצאה 37:36 ד', ולאחרונה השתתף במרתון לונדון וזכה באליפות העולם.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il