זיכרון השואה חייב להדהד לדורי-דורות

אלפים ישתתפו במצעד החיים בין אושוויץ לירקנאו. יו"ר המצעד ד"ר שמואל רוזנמן: עם היעלמות הניצולים, נטל הזיכרון עובר לדורות הבאים.

יוני קמפינסקי, פולין , כ"ז בניסן תשע"ז

בנט בקרקוב עם שרי חינוך אירופאים
בנט בקרקוב עם שרי חינוך אירופאים
צילום: יוסי זליגר

כ-10,000 בני נוער הגיעו היום (ראשון) לפולין, לקראת מצעד החיים שייערך מחר, במהלכו יצעדו אלפי משתתפים מכל העולם על המסילה מאושוויץ לבירקנאו.

בין המשתתפים במצעד - נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור; שר החינוך נפתלי בנט; הרמטכ"ל גדי איזנקוט בראשות משלחת של כ-200 חיילים, קצינים ומשפחות שכולות ומשלחת כבוד מיוחדת של 75 ניצולי שואה.

שרי חינוך מ-12 מדינות באירופה נפגשו בפולין ודנו בשאלה כיצד ממשיכים להנחיל את זיכרון השואה ולקחיה גם לאחר שכבר לא יהיו ניצולי שואה בין החיים.

אחד המשתתפים הבולטים השנה יהיה אלישע ויזל, בנו של ניצול השואה וחתן פרס נובל לשלום אלי ויזל ז''ל. בראש המצעד יעמוד מחר הרב ישראל מאיר לאו, רבה של תל אביב וניצול שואה בעצמו.

"המסר של זיכרון השואה חייב להדהד לדורי-דורות. עם היעלמותם של הניצולים, נטל הזיכרון עובר לדורות הבאים", הסביר ד"ר שמואל רוזנמן, יו"ר מצעד החיים. "זו המטרה העיקרית שלנו – לחבר אלפי צעירים מדי שנה לטרגדיה הגדולה ביותר של העם היהודי והאנושות כולה, כדי שהלקחים לא ישכחו והמעשים לא יחזרו".טוען....

צילום: יוסי זליגר