'הפלס' מאשים: המשטרה מתנהלת בצביעות

'הפלס' מפרסם מסמך 'אני מאשים' שבו הוא טוען כי המשטרה מתעלמת מתלונות שהוגשו על ידי מפרסמים בעיתון שהוטרדו באותה שיטה.

מיכל לוי , כ"ח בניסן תשע"ז

כותרת הפלס
כותרת הפלס
צילום: העיתון

על רקע מעצרם של בכירי עיתון 'הפלס', פרסם הבוקר (שני) העיתון מסמך 'אני מאשים' בו הוא טוען כי המשטרה מתעלמת מתלונות שהוגשו על ידי מפרסמים בעיתון שהוטרדו באותה שיטה המיוחסת להם.

"תחת שם הקוד המזוויע 'יידוע המפרסמים' ביצעו ומבצעים רודפי עולם התורה איומים, הטרדות, התנכלויות, מעשי אלימות ורדיפה חולנית של כל מי שהעז ומעז לפרסם בביטאון עולם התורה 'הפלס' מודעה עסקית. הם לא 'מיידעים'. הם מענים ומייסרים מילולית ופיזית כל מי שחשוד בעיניהם שידיעתו אינה מספקת", נטען בעיתון.

לטענת העיתון, תלונות הוגשו למשטרה בעניין זה אך המשטרה בוחרת להעלים עין. "שם גם לא מדובר בניסיון לקבלת מידע אינפורמטיבי שאינו ניתן לפלח אוכלוסיה, אלא לאחר פרסום המודעה, כ'עונש' על פרסומה, דבר שאין לו הצדקה בשום חוק. הדברים ידועים לכל, ובוודאי שידועים הם למשטרת ישראל, למערכת אכיפת החוק והמשפט בישראל, ובכל זאת – בחרו גורמים אלו להתנכל ולעצור דווקא את מוציאי הפלס לאור ...אותן האשמות בדיוק! עולם הפוך ראיתי! הקוזק הנגזל מהסיפורים מזמן כבר היה מאדים מבושה", נטען.

במהלך היום צפויה המשטרה לבקש בשלישית את הארכת מעצרם של בכירי עיתון 'הפלס', ביניהם העורך הרב נתי גרוסמן והמנכ"ל שמוליק אלישיב לצד החשודים המרכזיים בפרשת הטרדות.