כל הזכרונות מהשואה נשרפו עם הבית

אביגיל ויוסף בן נון, ניצולי שואה שביתם בחלמיש נשרף בגל ההצתות, גרים כעת בקרוואן של 45 מ"ר, "עם אמונה גדולה בה' אני אופטימית".

בני טוקר , כ"ח בניסן תשע"ז

ההריסות בנווה צוף
ההריסות בנווה צוף
צילום: יעקב לדרמן / פלאש 90

נצולת השואה שניצלה פעמיים

ביתם של אביגיל ויוסף בן נון, זוג ניצולי שואה, נשרף ביישוב חלמיש בגל ההצתות הענק שפקד את המדינה.

בשיחה עם ערוץ 7 מספרת אביגיל כי יום השואה השנה הוא "קצת יותר קשה וקצת יותר עצוב, אבל מצד שני אם בזמן השואה היינו צריכים לדאוג לעצמנו לבד אז הפעם לאחר שנשרף לנו הבית קיבלנו תמיכה אדירה מכולם, גם בארץ, גם בחו"ל, גם מיהודים וגם מגויים. זה היה מחזק ומרומם.

''בנס אף אחד לא נפגע בכל השריפה הענקית הזאת", מדגישה בן נון, ''לא היו פצועים או חס וחלילה הרוגים".

בן נון מצטערת על כל התמונות והזיכרונות שנשרפו כליל, "יומיים לפני השריפה העברתי כמה תמונות ומכתבים לאחד הילדים שהקליט אותנו, אבל כל השאר נשרף, כולל תמונות מאבא שלי ודודים שנספו בשואה, גם לבעלי נשרפו כל הזיכרונות. הוא איבד בשואה את אביו ואת אחיו".

בני הזוג מתגוררים כיום בקרוואן קטן עד שביתם החדש יהיה מוכן, "היה לנו בית של שתי קומות ועכשיו אנחנו גרים בקרוואן של 45 מ"ר, אבל התמיכה הגדולה גורמת לנו ברוך ה' לחייך. הבית שלנו נמצא בנווה צוף והוא יישאר שם תמיד. אני אופטימית ותמיד אשאר כזאת עם אמונה חזקה בה'.

''קיבלתי עכשיו בשריפה שיעור רציני", מספרת אביגיל, ''תמיד הייתי רגילה להיות היד הנותנת ופתאום הייתי צריכה לקבל וגיליתי שזה נורא קשה, וזה מסר לכל אלה שנותנים. תבינו כמה קשה לאלה שצריכים לקבל. אני רואה כאן את בני הנוער בנווה צוף שעשו עבודת קודש וזה פשוט נוער מדהים".