אביו של ההאקר: "חולה ואוטיסט"

אביו של ההאקר מאשקלון מתייחס לכתב האישום החמור שהוגש נגד בנו שאיים על סנטור ומוסדות יהודים בארה"ב, "אנחנו בשוק ובהלם".

ערוץ 7 , כ"ט בניסן תשע"ז

טלפון
טלפון
צילום:אייסטוק

אביו של ההאקר מאשקלון שאיים על אלפי מוסדות יהודים ברחבי העולם טען הבוקר בשיחה בגלי צה"ל כי הוא פעל בהשפעת פסיכוזה.

"הסיפור ביזארי. יש פה בעיה פסיכיאטרית. ברור שזה חריג".

"אנחנו מכירים אותו כאדם חולה ממתי שנולד, הוא אוטיסט", סיפר האב. "אני רוצה שכולם ידעו שלא מדובר בפושע, הוא פשוט נער מסכן שאיכשהו כל המערכות פספסו אותו", אמר.

הפרקליטות הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד הצעיר שחשוד באיומים על מרכזים יהודיים בארצות הברית, בסחיטת חבר סנאט אמריקני מהמפלגה הרפובליקנית ובהטרדה של בכיר במשרד ההגנה האמריקני.

הוא מואשם באיום והפחדה כלפי למעלה מ-2,000 מוסדות ברחבי העולם, בהם נמלי תעופה, בתי ספר, מוסדות יהודיים ועוד. אלפי עבירות של סחיטה באיומים, פרסום ידיעות כוזבות הגורמות פחד ובהלה, עבירות מחשב והלבנת הון מיוחסות לו בכתב האישום.

הוא ביצע את המעשים באמצעות האינטרנט והשתמש באמצעים טכנולוגיים מתוחכמים לצורך הסוואת קולו ומקור פעולותיו.

על פי אחד האישומים, הוא ניסה לסחוט כספים באיומים מארנסטו לופז, סנאטור אמריקני ממדינת דלאוור, זאת על רקע הודעת גינוי פומבית שפרסם לופז כנגד מעשים קודמים שביצע הנאשם. על פי החשד הוא יצר איתו קשר ודרש שיחזור בו מהצהרתו או שיקנוס אותו במטבע הווירטואלי "ביטקוין". לאחר שלא נענה לאיום, החל החשוד לכאורה לרכוש סמים ברשת ולשלוח אותם במעטפות אל ביתו של חבר הסנאט בניסיון להפליל אותו.

בנוסף, הוא מואשם שהתקשר והטריד מספר פעמים את ג'ורג' ליטל, בכיר לשעבר במשרד ההגנה של ארה"ב, בין היתר כשאמר לו שיחטוף את ילדיו ויהרוג אותם. במקביל להגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים.