"הפלס" ביקש סיוע ממועצת העיתונות

בפניה למועצת העיתונות מבקש 'הפלס' את התערבותה ובמטרה למנוע את סגירתה. "עיתוננו מבטא את עמדת רבותיו כנגד גיוס בני הישיבות לצה"ל"

תגיות: הפלס
מיכל לוי , ל' בניסן תשע"ז

השופטת בדימוס, דליה דורנר, נשיאת מועצת העיתונות
השופטת בדימוס, דליה דורנר, נשיאת מועצת העיתונות
צילום: ניסים לב

הקוזק הנגזל? עיתון 'הפלס' המזוהה עם אנשי 'הפלג הירושלמי' פנה למועצת העיתונות הממשלתית בבקשה כי זו תסייע למנוע את סגירתה.

למרות שבכיריה חשודים בחשדות פליליים חמורים, מסבירים ב'הפלס' כי יריביהם הפוליטיים בציבור החרדי מבקשים לסגור את העיתון באמצעות משטרת ישראל.

"העיתון נוסד לפני כ-5 שנים כתולדה מחילוקי דעות פנים חרדיים, כשהוא מייצג את הקהל החרדי-השמרני ורבותיו. עוד טרם היווסדו הצהירו יריבנו הפוליטיים על מטרתם למנוע את הוצאת העיתון ולהביא לסגירתו. לצורך כך חיבלו במערכת ההפצה והמנויים ובעיקר הפעילו שיטות של חרם וטרור כנגד המפרסמים בעיתון. לאחר כשנה של מלחמה בלתי פוסקת, התאגדו כמה מקהל הקוראים בכדי להשיב מלחמה כנגד ההדרה המתמדת. תלונות הדדיות הוגשו במשטרה", נטען במכתב ששיגרו למועצת העיתונות ופורסם ב'דה מרקר'.

בדבריו הסביר הפונה מטעם העיתון כי 'הפלס' בסך הכל מבטא את עמדת רבותיו המתנגדים לגיוס חרדים לצה"ל. "עיתוננו מבטא את עמדת רבותיו כנגד גיוס בני הישיבות לצה"ל. עמדה זו קוממה כנגדו את בכירי הממשלה. שר הביטחון קרא לא מזמן לעשות הכל בכדי להביא לסגירת העיתון",

במכתב מתואר כי מעצר בכירי העיתון עלול היה להוביל לסגירתו אך הדבר לא צלח בשל 'מתנדבים' שסייעו להמשך הוצאתו. "מתנדבים רבים מהציבור החרדי פעלו מייד כשהם ממלאים את מקומם של עובדי המערכת והמינהלה והצליחו להוציא את העיתון ומוספיו מבלי להחסיר אף יום... אולם מאז חלף יותר משבוע כשהעורך הראשי והמנכ"ל מובלים פעם אחר פעם להארכת מעצר... הבוקר הם שוחררו אך נאסר עליהם לעסוק בעיתון".

על פי הדיווח, במועצת העיתונות עדיין לא החליטו האם להיענות לבקשת העיתון.