הרב דרוקמן תוקף בחריפות את ליברמן

בכיר הרבנים בציונות הדתית הרב חיים דרוקמן במתקפה חריפה נגד שר הביטחון ליברמן

ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ז

הרב דרוקמן
הרב דרוקמן
צילום: יונתן סינדל. פלאש 90

בכיר הרבנים בציונות הדתית הרב חיים דרוקמן תוקף את שר הביטחון אביגדור ליברמן על רקע ההחלטה לסגור את הפנימייה הצבאית "אור עציון" שבראשותו.

"זה בושה וחרפה, זה עוול משווע חשבתי ששלטון מפא"י כבר חלף מהעולם", נשמע הרב בהקלטה שהגיעה לידי יאיר שרקי, כתב חדשות 2.

את ההחלטה לסגור את הפנימיות הצבאיות קיבלו שר הביטחון לשעבר יעלון והרמטכ"ל איזנקוט במסגרת התכנית הרב שנתית, משיקולים תקציביים, ומתוך הנחה כי זמן הפנימיות הצבאיות תם.

הרב דרוקמן הסביר מדוע החליט לתקוף דווקא עכשיו. "לפני שנה התקשר אלי שר הביטחון הקודם ואמר לי שהוחלט לסגור את שתי הפנימיות הצבאיות, הלא דתית בחיפה, והדתית באור עציון", שיחזר הרב דרוקמן. "לא משנה מה חשבתי על כך, אם צה"ל החליט לסגור את שתיהן קיבלתי את הגזירה".

הרב המשיך ותיאר כיצד התוודע לכך שתיסגר הישיבה. "והנה לפני כמה חודשים אני שומע על זה שהפנימייה בחיפה נשארת פתוחה ורק את הפנימייה הדתית סוגרים", סיפר. "זה ממש מדהים. עוול. קיפוח אין מילים בפי. מתבייש להגיד מה הנימוק שאמרו לי: בחיפה לחצו, לכן החליטו להשאיר אותם פתוחים אצלנו לא לחצו".

הרב דרוקמן הוסיף כי פעל בחודשים האחרונים מאחורי הקלעים כדי למנוע את המהלך: "אתם מכירים אותי שאני מרבה להזכיר את הצדדים החיוביים של מדינתנו, ולא את הדברים שהם בושה וחרפה וקיוויתי שהדברים יסתדרו. בשיחות שקטות מבלי לצאת החוצה, מבלי לדבר על כך בפומבי".

"חשבתי שמילה של רה"מ תספיק לסדר את העניין בשקט, ונפגשתי עם ראש לשכת רה"מ, ועם מזכיר הממשלה", הסביר הרב לתלמידיו. "מסרתי את הדברים בפרוטרוט. עברו שבועות על גבי שבועות ואין קול ואין עונה".