הכותל המערבי יגיע ללוס אנג'לס?

ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית מתכונן לחגיגות יום העצמאות שלו, שיכללו מיצגים של הכותל ושל שוק מחנה יהודה בגודל טבעי.

יוני קמפינסקי , ל' בניסן תשע"ז

האירועים לציון יום העצמאות, בשנה שעברה
האירועים לציון יום העצמאות, בשנה שעברה
צילום: לינדה קאיסן

ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית בארה"ב, ה-IAC, יקיים את אירועי חגיגות העצמאות ה-69 של מדינת ישראל ברחבי ארה"ב החל מ-7 במאי ועד ה-11 ביוני.

השנה צפויים להשתתף למעלה מ-50,000 אזרחים אמריקאים ממגוון דתות ורקעים, אשר מתגוררים בערים המרכזיות ברחבי היבשת.

"אנו נרגשים מאוד להביא יחד אנשים מכל קצוות הקהילה הפרו-ישראלית בארה"ב לחגוג את ישראל ומלאת 50 שנה לשחרור ירושלים בפסטיבל החגיגות הגדול ביותר שתועד בתולדות התפוצות"' אמר שהם ניקולט, מנכ"ל ה-IAC והוסיף, "ישראלים-אמריקאים גאים בתפקידנו והשפעתנו ההולכת וגדלה כמגשרים בין ארה"ב לישראל ובין הקהילות היהודיות והפרו-ישראליות השונות".

החגיגות השנה יתקיימו בסימן 50 שנה לשחרור ירושלים ובהתאם לכך, כל אירוע יציג מייצגים ייחודיים בהשראת המאורע.

בלוס אנג'לס למשל, יוקם שכפול של מגדל דויד המשתרע על פני גובה של 7.3 מטרים, יבנה העתק של הכותל המערבי בגודל טבעי, והמשתתפים יוכלו להנות מרכיבה על גמלים ומשכפול של שוק מחנה יהודה.

על הבמות המרכזיות, יהיו מגוון הופעות של אומנים ישראלים מהשורה הראשונה ביניהם: נינט טייב, דודו אהרון, אתניקס, רוני דלומי, ליבי רן, רינת גבאי ועוד.

ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC), שנוסד בלוס אנג'לס, הוא כיום הארגון אשר גדל באופן המהיר ביותר בקרב העולם היהודי ברחבי התפוצות.

הוא פועל בפריסה של 12 סניפים ברחבי ארה"ב: בלוס אנג'לס, ניו יורק, בוסטון, ווישנגטון, מיאמי, סיאטל, שיקאגו, פילדלפיה,אריזונה,לאס וגאס וניו ג'רזי.

באמצעות התוכניות, הפרויקטים והאירועים השונים מגיע הארגון לכמיליון ישראלים –אמריקאים החיים בארה"ב.