ההדלקה המרכזית: 1:15 לפנות בוקר

בפגישה שהתקיימה במעונו של האדמו"ר מבויאן עם מפכ"ל המשטרה סוכם כי ההדלקה המרכזית תתקיים ב-1:15 לפנות בוקר וללא חילולי שבת

בן שאול , א' באייר תשע"ז

ל"ג בעומר במירון
ל"ג בעומר במירון
צילום: פלאש 90

בפגישה שהתקיימה בליל אמש במעונו של האדמו"ר מבויאן בירושלים בה השתתף מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך, סוכם כי ההדלקה המרכזית תתקיים במוצאי השבת ב-1:15 לפנות בוקר ומבלי שההיערכות לקראתה תהיה כרוכה בחילולי שבת.

בפגישה האריך האדמו"ר אודות קדושת השבת וחשיבות שמירת השבת. המפכ"ל ורב המשטרה הבהירו כי במידה ויאחרו את ההדלקה לא יווצרו חילולי שבת של השוטרים. השניים הבהירו כי יהיו בשטח במהלך השבת כדי לדאוג לכך.

הוועדה לפניות הציבור של הכנסת דנה השבוע במחסור הגדול באוטובוסים במהלך יום ההילולא במירון.

רב פקד מיכה טובול, ממשטרת ישראל שהשתתף בדיון אמר כי כבר התקיימו אישורי תוכניות על פי תכנית הלימודים המקורית ובמידה ותאומץ התכנית הנוכחית - יווצר חסר משמעותי.

"אנחנו שומעים על כל מיני שינויים. חשוב להדגיש שכל שינוי מהווה צורך בחשיבה מחדש. המשמעויות רבות. אנחנו צריכים לחשוב מה יהיה בפיזור ויציאה, זמני הדלקות. אם צירים נחסמים נפסיד את ההילולה", אמר.

האני דקה, מנהל חברת נתיב אקספרס הבהיר כי מדובר במבצע הגדול ביותר בישראל. "הייתה הפקת לקחים משנה שעברה. נדהמנו מהחלטת משרד החינוך לשנות את מועד חופשת התלמידים. תהיה ירידה שמעבר ל-30 אחוז בכמות האוטובוסים. השינוי הזה יגרום לכאוס גדול. מעבר לכך, יש מחסור כרוני בנהגים. בתנאים האלה אין לנו אפשרות להצליח במבצע".