יותר מידי חופשות, ההורים נפגעים

ישראל אליאסף מוועד ההורים בירושלים קורא להקדים את חופשת ל"ג בעומר ליום שישי, "הרב הראשי סמך את ידו על הפתרון הזה".

בני טוקר , א' באייר תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
Istock

ישראל אליאסף: דחיית חופשת ל"ג בעומר גורמת לשנאת הדת

ישראל אליאסף, מנהל תחום הגנים בוועד ההורים העירוני בירושלים מסביר לערוץ 7 מדוע דחיית חופשת ל"ג בעומר מראשון לשני בשל החשש מחילולי שבת, יצרה ריאקציה אנטי דתית, כלשונו.

בפתח דבריו מזכיר אליאסף כי ''חופשה של הילדים זה אומר אובדן יום עבודה להורה, לכן כל החופשה הזאת כמו חופשות הילדים באסרו חג או במימונה הן מיותרות ופוגעות בהורים. מה שהכי מרגיז זה ששלושה שבועות לפני ל''ג בעומר, מודיעים על שינוי בחופשה. מילא היו מחליטים על זה בתחילת השנה אבל מדוע צריכים פתאום להתקיל את ההורים?".

לדבריו הפתרון שיביא להרגעת הרוחות הוא להקדים את חופשת ל"ג בעומר לילדים ליום שישי, "ככה ההורים לא יאבדו יום עבודה כי גם הם לא עובדים בשישי, הילדים יעשו את המדורות ביום חמישי ונכון שזה ימי ספירת העומר שהם ימי אבלות אבל מוטב לעשות מדורות בימי האבלות מאשר להרבות שנאת חינם על החופשה המיותרת הזאת, הרב הראשי סמך את ידו על הפתרון ואנחנו מקווים ששר החינוך יקבל את ההצעה שלנו".

אליאסף סבור שהגיע הזמן שקביעת החופשות לא תהיה נתונה לקפריזות של פקידים במשרד החינוך, כלשונו. "כיום יש פער של 70 יום בין חופשות ההורים לילדים, לכן חייבים לצמצם את הפער הזה או שיוסיפו להורים גם חופשות או שיבטלו כל מיני חופשות מיותרות לילדים כמו חופשת ל"ג בעומר, אסרו חג ומימונה.

"יושב לו פקיד במשרד החינוך שתפקידו לקבוע את החופשות, וכל פעם שהוא עושה טעות והוא עושה הרבה טעויות, יש הפסדים גדולים למשק. צריכים שתהיה ועדה מקצועית שתורכב מהורים ומורים ולא שאדם אחד יקבע את לוח החופשות".