"כאב האבדן הוא שריפה מהירה והרסנית"

שר הביטחון ליברמן השתתף בטקס לחללי מערכות ישראל במוסקבה, "השירות בצה"ל של חיילים בודדים הוא התגלמות הרעיון הציוני".

ערוץ 7 , ב' באייר תשע"ז

ליברמן היום במוסקבה
ליברמן היום במוסקבה
צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון

שר הביטחון אביגדור ליברמן השתתף הבוקר (שישי) בטקס זיכרון במוסקבה לחללי מערכות ישראל, חיילים בודדים יוצאי רוסיה וברית המועצות לשעבר.

בטקס השתתפו משפחות הנופלים, שגריר ישראל במוסקבה גארי קורן, נספח צה"ל ברוסיה אל"מ צפריר אורפז, קציני צה"ל, אנשי הסגל הדיפלומטי בשגרירות ואורחים נוספים.

במהלך האירוע אמר ליברמן, "בכל יום ובכל דקה אנו נאלצים להיאבק על זכותנו לחיות בארצנו. אנו נלחמים שוב ושוב על ארץ ישראל – ומנצחים. אך במשך כל השנים אנו נאלצים לשלם בחיי אדם על ניצחון זה. מחיר כבד מאוד שלמרבה הצער, נאלצתם לשלם גם אתם ומשפחותיכם.

"כאב האבדן הוא שריפה מהירה והרסנית. הוא גם אש תמיד, שבוער בלבבות של אלו שאיבדו את יקיריהם. את הכאב הזה חולק אתכם כל העם יהודי, שכואב על נפילתם של כל בן וכל בת, כל אח וכל אחות, כל אב וכל אם", אמר השר.

"היום, ימים ספורים לפני יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, אני רוצה להגיד לכם, בני משפחת השכול היקרים, בשם משרד הביטחון, חיילי צה"ל, כל עם ישראל ובשמי, שאתם לא לבד. אנו מודים לכם על העמידה האיתנה, האומץ והעוצמה שלכם. אנחנו גאים בכם, ולמרות שאנחנו רחוקים מכם גיאוגרפית, ליבנו אתכם. ומשרד הביטחון שאני עומד בראשו, מוכן לתת לכם את כל התמיכה הנדרשת.

"למדינת ישראל יש יחס מיוחד כלפי חיילים בודדים, שהשירות שלהם בצה"ל הוא התגלמות הרעיון הציוני. נפילתו של כל חייל ונפילתם של חיילים בודדים, הם פצע מדמם בלבו של כל אחד מאיתנו. ילדיכם הקריבו את חייהם למעננו ולמען ביטחונו של הבית הלאומי היהודי, ומעשה גבורה זה ייחרט בזיכרוננו לעד".