שובר הדגל בבני ברק: הסרטון בוים

הצעיר שנראה שובר דגל ישראל בסרטון שפרסם כתב "רשת", גיא הוכמן, טוען כי מדובר בסרטון מבוים ולא באירוע אמתי שהתרחש.

ערוץ 7 , ד' באייר תשע"ז

דגלים. ארכיון
דגלים. ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הצעיר שנראה כשהוא שובר דגל ישראל ברחוב בבני ברק, בסרטון אשר פורסם על ידי כתב "רשת" גיא הוכמן, טען הבוקר (ראשון) בראיון ל"רשת מורשת" כי מדובר בסרטון מבוים ולא בתיעוד של אירוע ממשי.

הצעיר סיפר בראיון, "נסעתי באותו יום עם חברי על האופנוע באחד הרחובות בבני ברק, פתאום חבר שלי ראה את גיא הוכמן, אני לא מכיר אותו אבל חבר שלי מכיר אותו, אני לא יודע מאיפה. גיא הוכמן עצר אותנו ואמר לנו בואו נעשה 'קטע'. הוא הלך שם עם הדגל, עם המסריטים שלו, והוא אמר לנו 'בואו נעשה קטע בהסרטה'".

הצעיר ציין כי סבר שמדובר בחלק מסרטון סאטירי שאותו מבקש הוכמן להפיק, "אנחנו חשבנו שכמו שיש לו הרבה קטעים שהוא מעלה לפייסבוק ומפיץ בוואטסאפ זה עוד קטע סאטירי שהוא הולך לעשות ואמרנו לעצמנו בוא נזרום עם זה. תכננו בדיוק מאיפה הוא יבוא, מאיפה אנחנו נגיע. עשינו את זה פעם אחת, עוד לא שברנו את הדגל, זה לא יצא הכי טוב. אז עשינו את זה פעם נוספת ושברתי את הדגל".

לדבריו, "לאחר כמה ימים, ביום חמישי בלילה, פתאום אני שומע שרשת פרסמה תצלום שרואים רוכב אופנוע שובר דגל, לא בקטע סאטירי ולא בשום קטע כזה או אחר. זה היה ממש בקטע איך לבייש את החרדים בצורה גסה ואכזרית, שזה דבר שלא היה, זו הצגה שקרית לגמרי".

בהמשך תקף הצעיר את פרסום הסרטון, "אני מאוד מתפלא על רשת, זה דבר שאמור להיות אמין. ברגע שמשדרים לציבור חדשות שאינם אמינות אי אפשר לדעת אם לא מפברקים לנו עוד דברים".

כלקח לעצמו ציין הצעיר כי בעתיד לא ישתף פעולה עם בקשות מסוג זה, "אני לא אעשה את זה פשוט".