דגל ענק במכינה לזכר התלמיד שנרצח

דגל ענק הוצב בכניסה למכינת אלישע כדי לחזק את האחיזה היהודית במקום - 'תורן אליהו' ע"ש אליהו אשרי הי"ד תלמיד המכינה שנחטף ונרצח.

אורנית עצר , ד' באייר תשע"ז

תורן אליהו
תורן אליהו
צילום: מכינת אלישע

דגל בגובה של 15 מטרים ובגודל של כ-30 מ"ר הוצב בכניסה למכינת אלישע ביישוב נווה צוף שבבנימין.

הדגל עצום המימדים הינו התשובה של תלמידי המכינה להצתת היישוב לפני כארבעה חודשים. בהצתה נשרפו כליל מעל עשרים בתים ונגרם נזק רב לרכוש, ניסיון הצתה היה גם במבני המכינה הסמוכה ליישוב.

התלמידים החליטו על תשובה ציונית הולמת להצתה - הקמת 'תורן אליהו', בתורן מונף דגל ישראל ענק בגובה 15 מטרים ובגודל כ-30 מ"ר שנראה בכל האזור. לדברי התלמידים "התורן יחזק את הריבונות הישראלית בשטח מול אלה המנסים להתנגד לה באמצעות טרור".

התורן הוקם לזכרו של בוגר המכינה, אליהו אשרי הי"ד, שנחטף ונרצח בשנת 2006 בדרכו למכינה, במקביל לחטיפה של גלעד שליט. אליהו הי"ד היה נכד של הרב חיים דרוקמן, נשיא המכינה.

יתרו אשרי, אבא של אליהו אשרי הי"ד התרגש ואמר "כששמעתי על פרויקט הדגל 'תורן אליהו' חשבתי כמה מתאים למצבנו. זה אומר אנחנו כאן מעין 'פועל עם אל' יהי רצון שנגיע למצב 'חיל אחז יושבי פלשת' המחיר של ישוב ארץ ישראל גבוה אבל כמה שנשלם, ארץ ישראל נשארה בגדר אחת מג' מתנות שהקב"ה נתן לעמו".

יוני קונפורטי, מנכ"ל המכינה אמר, "כדרכה של המכינה התלמידים החליטו לעשות ציונות ולחזק את המורל בגוש גופנה. כנגד כל טרור והרס נשיב בבניה, בעשייה חינוכית ובפיתוח האזור כולו. תודה לכל התורמים וכל המסייעים מכל רחבי הארץ ומחוצה לה שבזכותם הצלחנו לבצע את הפרויקט החשוב הזה".

תורן אליהו
צילום: מכינת אלישע