שוברי נסיעה בעייתיים למילואימניקים

מילואימניק הדפיס שובר נסיעה בהתאם לנוהל צה"לי החדש ונתקל בסירוב של נהג לקבל אותו: 'הוא איים שיקרא למשטרה'. אגד: טענה לא מוכרת.

שמעון כהן , ז' באייר תשע"ז

מילואימניקים בתרגיל
מילואימניקים בתרגיל
צילום: דובר צה"ל

שי לוי, תושב ירושלים, זומן לשירות מילואים, אך בניגוד למקובל בשנים עברו הזימון כבר אינו מגיע לתיבת הדואר של המילואימניק אלא דרך האינטרנט.

בין השאר ניתנת אפשרות למילואימניק להדפיס שוברי נסיעה על מנת שיוכלו להגיע לבסיס ללא תשלום, ואולם שי מספר לנו שמה שאמור להיות פשוט כל כך אינו כזה בפועל.

"הצטיידתי בצו ובשוברי נסיעה מודפסים", הוא מספר. "עליתי בשבע בבוקר לקו 437 לכיוון ג'וליס, הצגתי את שובר הנסיעה והנהג, בלי להסתכל, אמר שהוא לא מקבל ניירת אלא רק את הבול הישן של אגד".

ממשיך שי ומספר: "כל הסבר שניסיתי להסביר לנהג שיש שוברים חדשים שמפיקים דרך האינטרנט לא התקבל. הוא אפילו איים שאם אני לא משלם הוא יוריד אותי מהאוטובוס ויזמין משטרה. כל ניסיון לבקש ממנו שיקרא את הצו לא הועיל".

בסופה של השיחה לא נותרה לשי ברירה והוא נאלץ לשלם על הנסיעה וכשהתיישב במקומו באוטובוס "ניגש קצין מילואים שנמצא בקורס ובכל יום עושה את הקו הזה ואמר לי שלפחות שלוש פעמים הוא ראה ויכוחים כאלה, חלקם הגיעו גם לצעקות".

עוד מוסיף שי ומספר כי הנהג ציין באוזניו כי הוא עצמו העלה את הסוגיה בפני המנהלים הממונים עליו ואלה הבהירו לו כי ההחלטה היא שאין לקבל את הניירת המודפסת אלא רק את השוברים במתכונת הישנה.

בדבריו מציין שי את האבסורד שבמציאות בה מילואימניק מוצא עצמו נאלץ לשלם על הנסיעה בדרכו לבצע את חובת משימתו הצבאית.

עוד הוא מספר: "דיברתי עם קצינת הקישור. סיפרתי לה את המקרה והיא אמרה שפנו אליה הרבה חיילים שסיפרו לה סיפור דומה, אגד לא מוכן לקבל את השוברים החדשים, ובסופו של דבר מחייבים חייל לשלם על הדרך לשירות המילואים".

מחברת 'אגד' נמסר: באגד לא מכירים תלונות מהסוג הזה, וההנחיה היא לכבד את שוברי הנסיעה של חיילי המילואים. ככל שיש תלונות, הדברים יעשו מול צה"ל וקציני קישור המילואים.