''משפחת טהרלב הצטרפה למשפחת גולני''

בהר הרצל נערכה אזכרה במלאת שלושים יום להירצחו של אלחי טהרלב הי"ד בפיגוע דריסה. מח"ט גולני למשפחה: "אנו שואבים מכם כוחות רבים".

אלירן אהרון , ז' באייר תשע"ז

משפחת טהרלב עלתה לקברו של אלחי הי"ד
משפחת טהרלב עלתה לקברו של אלחי הי"ד
צילום: אלירן אהרון

במלאת שלושים יום להירצחו של סמל אלחי טהרלב הי"ד בפיגוע דריסה בבנימין, עלו (רביעי) בני משפחתו לחלקת הקבר בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.

על מצבתו של אלחי חקקה המשפחה את מילות הפיוט "צמאה נפשי" מאת רבי אברהם אבן עזרא: "צָמְאָה נַפְשִׁי לֵאלֹהִים לְאֵל חָי / לִבִּי וּבְשָׂרִי יְרַנְּנוּ לְאֵל חָי".

באזכרה השתתפו בין היתר שר החינוך נפתלי בנט ומפקד חטיבת גולני אל"מ שלומי בינדר.

''אתם בתחילת מסע ארוך, מסע קשה, מסע שבו כל הזמן חווים את מה שיכול היה להיות", אמר בנט ופירט: ''השחרור מצה''ל, החתונה, הבריתות, הנכדים. חוסר מאוד קשה".

שר החינוך התייחס להחלטה שהתקבלה בארגון אונסק''ו ולפיה ישראל היא "כוח כובש" בירושלים. ''ההחלטות במוסדות האו''ם נועדו לנתק את הקשר בין העם היהודי לארצו, והטרור הפלסטיני נועד לדחוק את רגלי העם היהודי מארצו.

''לא זה ולא זה יצלחו", הדגיש בנט, ''היינו פה אלפי שנים לפני האו''ם ולפני הפלסטינים ונהיה פה לנצח''.

מפקד חטיבת גולני אל"מ שלומי בינדר אמר באזכרה, "30 ימים עברו מאז הפיגוע, 30 ימים עצובים שחידדו גם זיכרונות של ימים שמחים. 30 ימים בהם פגשנו את החיבוק החם של עם ישראל אליכם ואת החוזקות ותעצומות הנפש שלכם כמשפחה, כשאנו מבינים מהיכן אישיותו הנדירה של אלחי צמחה.

"חודשיים אחרי מסע הכומתה שאליו הצטרף אביך אוהד בקילומטרים האחרונים, אני יודע עליך, אלחי, המון. על אותם דברים שרצית וחלמת לעשות. בית הגידול יוצא הדופן ממנו הגעת מסביר לנו איך יצאת איש כזה יוצא דופן, כזה נדיר, אישיות רוויה באהבה שתמיד נמצאת במקומות של חיבור, שגדולה מכל סיטואציה, מכל מחלוקת''.

המח''ט הוסיף: ''משפחה טהרלב היקרה, אתם חלק ממשפחת גולני ואנו שואבים מכם כוחות רבים. שלא תדעו עוד צער ויהי זכרו של אלחי ברוך".

בהמשך הערב יתקיים אירוע לזכרו של אלחי בבית הכנסת ישורון בירושלים, בהשתתפות רב היישוב אפרת הרב שלמה ריסקין, ראש ישיבת מקור חיים הרב דב זינגר, רב המשטרה הרב רמי ברכיהו, בני משפחה, חברים ומוקירי זכרו.טוען....