טראמפ: אהיה מתווך, לא נכפה שלום

נשיא ארצות הברית נפגש עם אבו מאזן בבית הלבן. ''לא יהיה שלום אלא אם מנהיגי הפלסטינים ידברו בקול אחד נגד אלימות ושנאה".

ניצן קידר , ז' באייר תשע"ז | עודכן: 19:32

טראמפ ואבו מאזן
טראמפ ואבו מאזן
צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נפגש הערב (רביעי, שעון ישראל) עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בבית הלבן בוושינגטון.

במסיבת העיתונאים שקיימו השניים לאחר הפגישה אמר הנשיא האמריקני "אעשה הכל כדי להשיג הסכם שלום בין ישראל והפלסטינים. אני מוכן להיות מתווך, בורר ומתחזק של המהלך. שלום לא ייכפה על הצדדים על ידי מדינה אחרת".

טראמפ סיפר כי ''נדהמתי לשמוע עד כמה שירותי הביטחון של ישראל והפלסטינים משתפים פעולה ומסתדרים ביחד. אני מלא הערכה לשירותי הביטחון הפלסטיניים".

הנשיא האמריקני הדגיש כי המנהיגים בישראל וברשות הפלסטינית צריכים לעבוד יחד כדי להגיע להסדר. ''לא יהיה שלום אלא אם מנהיגי הפלסטינים ידברו בקול אחד נגד אלימות ושנאה", אמר.

אבו מאזן אמר כי במסיבת העיתונאים כי "הבחירות האסטרטגיות שלנו הן להביא שלום על פי חזון שתי המדינות. מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים, שחיה במקביל ובשלום עם מדינה יהודית בגבולות 67'.

''אם נשיג שלום צודק ומקיף הדבר יוביל גם ליחסים טובים של ישראל עם שאר המדינות הערביות השכנות", טען יו"ר הרשות הפלסטינית. "אנחנו מאמינים שאנחנו מסוגלים ויכולים להביא הצלחה למאמצינו, כי לך אדוני הנשיא יש לך את ההחלטיות והתשוקה לראות את זה מצליח''.

יו"ר הרשות הפלסטינית המבקר בוושינגטון צפוי להיפגש גם עם שר החוץ האמריקני רקס טילרסון ועם בכירים נוספים בממשל טראמפ. אל אבו מאזן מלווים יו"ר הוועד הפועל של אש"ף סאיב עריקת וראש המודיעין הפלסטיני מאג'ד פרג'.