נתניהו סיפר: "הרופא שלי רומני"

ראש הממשלה נתניהו נפגש בירושלים עם ראש ממשלת רומניה. "זהו המשכה של ידידות מצויינת בין ישראל לרומניה''.

ניצן קידר , ח' באייר תשע"ז

נתניהו וגרינדיאנו
נתניהו וגרינדיאנו
צילום: קובי גדעון, לע''מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (חמישי) עם ראש ממשלת רומניה סורין גרינדיאנו.

בפגישה השתתפו גם שר הכלכלה אלי כהן ושרי הביטחון, הכלכלה והתפוצות של ממשלת רומניה.
בפגישה דנו נתניהו ומקבילו הרומני בהגברת שיתוף הפעולה בין המדינות בתחומי הסייבר, חקלאות, מסחר, כלכלה ותחומים נוספים.

נתניהו וגרינדיאנו חתמו על הצהרה משותפת בנושא הפחתת תעריפי נדידה בינלאומיים. שר הכלכלה כהן ושר הכלכלה הרומני חתמו על הצהרה משותפת בנושא שיתופי פעולה כלכליים שנועדו להגביר את היקפי המסחר בין המדינות.

ראש הממשלה נתניהו אמר במפגש כי ''זהו המשכה של ידידות מצויינת בין ישראל לרומניה. בישראל חיים 400,000 אזרחים ממוצא רומני. הם ידידים טובים, ביניהם הרופא שלי ורבים אחרים. אנו חשים זיקה מיוחדת וקרבה עם רומניה. היינו שם פעמים רבות.

''אני מקבל את פניך בביקור זה, ואני מצפה להתייעצויות הבין-ממשלתיות שלנו שמחזקות את היחסים בינינו. ראש הממשלה, אתה נקטת עמדה נחרצת נגד אנטישמיות, נגד חילול בתי קברות יהודיים, ואני מודה לך על כך ומביע בפניך את הערכתנו''.

נתניהו הוסיף, ''אנו נחתום על הצהרה משותפת בנושא תעריפי נדידה, כיצד להוזיל עלויות בתחום הסלולר ולסייע לאנשי עסקים בשתי המדינות. אני חושב שעומדות בפנינו הזדמנויות נהדרות. אנו מדינות קטנות, אך פנינו לעתיד, העתיד תלוי במובנים רבים בפיתוח טכנולוגיות וניצולן. אנו מצפים לדון אתך בתחומים רבים, התחלנו את הדיון הזה. כולם חיכו פה מכיוון שיש לנו כל כך הרבה נושאים לדון בהם ונמשיך לעשות זאת''.

ראש הממשלה ציין כי ''שרי הכלכלה שלנו יחתמו על הסכם לשיתוף פעולה, ואנו נדון בתחומים אחרים בנוסף לטכנולוגיה: בריאות, ביטחון. אני מאמין שההזדמנויות הן אין-סופית.

''ברוח הידידות האמיצה בינינו, אני מברך אותך בבואך לירושלים ומזכיר לך שניפגש בשנה הבאה בבוקרשט או בירושלים. אני לא מנהל מעקב, מבחינתי שתי האפשרויות טובות. אני שמח מאוד לקבל את פניך כאן''.

נתניהו התייחס גם לפגישת טראמפ ואבו מאזן. ''אני מצפה לדון עם הנשיא טראמפ על הדרכים הטובות ביותר לקדם שלום. זה נושא שאני והנשיא להוטים לקדם. שמעתי את הנשיא עבאס אמר אתמול שהפלסטינים מחנכים את ילדיהם שלום, אך זה, למרבה הצער, אינו נכון.

''הם קוראים לבתי הספר שלהם על שם רוצחי המונים של ישראלים ומעבירים תשלומים לטרוריסטים.
אבל אני מקווה שנוכל להביא לשינוי ולקדם שלום אמת. ישראל תמיד מוכנה לכך; אני תמיד מוכן לכך, לשלום אמת'', הדגיש ראש הממשלה.