בקרוב לא נצטרך ויזה לארצות הברית?

שרת המשפטים איילת שקד חשפה: "ישראל נמצאת במשא ומתן עם הממשל האמריקאי כדי לכלול את ישראל בתוכנית הפטור מהוויזה".

אלירן אהרון, ניו יורק , י"א באייר תשע"ז

איילת שקד
איילת שקד
צילום: סיון פרג'

שרת המשפטים איילת שקד נאמה הערב (ראשון) בוועידה שעורך הג'רוזלם פוסט בניו יורק, וחשפה כי ישראל מקיימת מגעים עם ממשל טראמפ במטרה לצרף את ישראל למדינות שאזרחיהן לא נדרשים להצטייד בוויזה כדי להיכנס לשערי ארצות הברית.

''אעבוד בבירה האמריקאית על משהו חשוב מאוד לכל הישראלים", אמרה שקד. ''אנו במגעים עם הממשל לכלול את ישראל בתכנית האמריקאית לוויתור על ויזה".

שקד התייחסה בהרחבה לתחילת כהונתו של טראמפ וליחסיו עם ישראל, "אני מקווה שממשל טראמפ ימשיך להפתיע אותנו לטובה. ראשית, כפי שציינתי לגבי פתרון שתי המדינות, שנית, הצעת המעבר של שגרירות ארצות הברית מתל-אביב לירושלים, עיר הבירה הנצחית של העם היהודי''.

השרה שקד אמרה כי הנשיא טראמפ לא צריך לעשות דבר כדי להעביר את השגרירות. ''בראשון ביוני, אם לא יחתום על ויתור, השגרירות תצטרך לעבור לירושלים בהתאם לחוק האמריקאי", הזכירה.

"ישראל אינה עוד שק החבטות של האו"ם. במקום להסתכל על הרצח ההמוני בסוריה, מדינות מעדיפות לתקוף את ישראל, אפילו כשהעניין הוא שקרי. מדינות רבות לוקות במצפון ולעולם לא שופטות את מעשיהן - ובמקום מתרכזות בישראל".

עוד הוסיפה השרה שקד, "אנו יכולים לראות את השינוי עם הגב' ניקי היילי, שגרירת ארצות הברית באומות המאוחדות. אלו הן החדשות הטובות ביותר שבאו ממבנה הזה מזה שנים רבות. סוף סוף הישראלים מרגישים שיש לנו מישהו שמוביל את המאבק למען הצדק והמוסר במקום חשוך מאלה.

''אנחנו מרגישים שקולנו סוף סוף יישמע באולמות האסיפה הכללית. השגרירה היילי נתנה לנו תקווה, ואנו מצפים לראותה ממשיכה בדרך אשר החלה", אמרה שרת המשפטים.