אורי אריאל:
כשהשמאל זועק - אנחנו צודקים

שר החקלאות מקווה שחוק הלאום יאושר במהרה ומגיב להתנגדותו של המשנה ליועמ"ש. "חייבים להגן על מעמדה של ישראל כמדינת העם היהודי".

חזקי ברוך , י"א באייר תשע"ז

אורי אריאל
אורי אריאל
צילום: דוברות הכנסת – איציק הררי

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) מברך בשיחה עם ערוץ 7 על אישור חוק הלאום בוועדת השרים לחקיקה.

מדובר בהצעת חוק שיזם ח"כ אבי דיכטר (ליכוד), ולאחר שאושרה בוועדת השרים סוכם כי שרת המשפטים איילת שקד תגיש הצעת חוק ממשלתית בנושא בתוך 60 יום.

"חוק הלאום שהגיש ח"כ דיכטר עם עוד רבים מחברי הכנסת הוא חוק יסוד ואני רואה בו חוק ראוי", הבהיר אריאל. ''השר יריב לוין העביר את החוק היום יחד איתי בוועדת שרים ואני מברך על כך... זה נכון שיש צורך בהמשך תיאום עם המשרדים השונים ואני מקווה שבמושב הקיץ החוק יעבור במליאה".

על הביקורת משמאל נגד חוק הלאום אמר השר אריאל ''אני שומע את הזעקות ואני מבין כמה אנחנו צודקים. אנחנו חייבים להחזיר את השליטה שלנו כמדינה בריבונות יהודית ולהגן על מעמדה של ישראל כמדינתו של העם היהודי".

שר החקלאות הגיב לדיווח בערוץ 7 ולפיו המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אבי ליכט, ניסה למנוע מהשרים להצביע בעד חוק הלאום בטענה שחוק יסוד כמו חוק הלאום לא יכול להישען על הצעת חוק פרטית.

''חוק הלאום חיוני למדינת ישראל ולהבטחת אופייה של מדינת ישראל כמדינה יהודית", אמר אריאל. ''הניסיונות של גורמים פוליטיים ופקידים שונים למנוע ולעכב את אישור החוק לא יצלחו, ואנחנו כנבחרי ציבור נמשיך לקדם אותו עד לאישורו הסופי''.

השר אריאל ספד לרב בני אלון ז''ל שהלך לעולמו ואמר כי "הרב בני אלון הוא מורי ורבי, למדתי ממנו דברים רבים גם בנחישות וגם בפוליטיקה. הרב אלון היה שר בישראל שפעמיים התפטר מהממשלה, זה לימוד גדול עבורנו.

''הרב אלון פעל לחיזוק בריבונות בירושלים ולא פחות לחיזוק הריבונות שלנו בהתיישבות ביהודה ושומרון. אני מודה לו במיוחד על ההתמדה וההבנה שלו בנוגע לחשיבות של שכונת 'שמעון הצדיק'. יהי זכרו ברוך".