חוטובלי נפגשה עם נשות עמונה

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, פגשה את נשות עמונה ונחשפה למציאות החיים הקשה של המשפחות המתגוררות כבר כמה חודשים בפנימייה.

חזקי ברוך , י"ב באייר תשע"ז

חוטובלי עם נשות עמונה
חוטובלי עם נשות עמונה
צילום: חזקי ברוך

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי (ליכוד), פגשה היום (שני) את נשות הישוב עמונה המתגוררות עם משפחותיהן במדרשה בעפרה בהמתנה לבניית אתר הקראוונים במקום שבו אמור לקום ישוב הקבע עבורם.

"הגעתי לכאן כדי לפגוש את נשות עמונה שבאמת עוברות תקופה קשה, לא רק להן אלא לכל המשפחות במגורים שלא מתאימים למשפחות", ציינה חוטובלי בשיחה עם העיתונאים, "הדבר הזה צריך להיגמר בהקמת ישוב חדש כמו שהבטיחה הממשלה".

"יש כאן בחירה בידי הממשלה האם להקים ישוב באופן מזורז או בדרך הרגילה שיכולה לקחת שנתיים. אני סבורה שצריך להקים ישוב כמה שיותר מוקדם כדי שהמשפחות ידעו את עתידם ולא יחיו על מזוודות", הבהירה חוטובלי.

חוטובלי הוסיפה כי בכוונתה להעלות את הדברים היום בישיבת סיעת הליכוד עם ראש הממשלה ולומר בצורה ברורה, "אנחנו מחויבים לאנשי עמונה ולעשות הכל כדי שישוב הקבע יבנה כמה שיותר מהר".

בתשובה לשאלת ערוץ 7 על כך שהמדינה לא למדה את הלקח ולא בנתה למגורשים בתים לפני מועד הפינוי השיבה חוטובלי, "אין שום דמיון לעקירת גוש קטיף. זו הייתה החלטה מדינית פסולה ונוראית שעד היום אנחנו משלמים עליה את המחיר. כאן מדובר בישוב שממשלת ישראל יודעת כמה הוא חשוב והיא רוצה שהישוב עמונה יהיה על מפת התיישבות. אני מבקשת לא לעשות השוואה עם מופני גוש קטיף".

"אנחנו ממשלת ימין ונעשה הכל כדי שלא יהיו עוד עקירות. הלוואי שעמונה תהיה הישוב האחרון שפונה. יש ליישם דוח אדמונד לוי. העברנו את חוק ההסדרה ונלחמנו עליו ואני חושבת שהתיישבות בארץ ישראל תפרח ותתקיים", הוסיפה סגנית שר החוץ.

לפני המפגש עם נשות עמונה סיירה חוטובלי בפנימייה בה שוהות המשפחות. חוטובלי ביקרה בחדריהן של שלוש משפחות ונחשפה למציאות חיים קשה מאוד בה חיים 7 ילדים בחדר של 12 מ"ר בו הם מכינים שעורי בית, משחקים, ישנים ואוכלים.

חוטובלי פגשה את אוריה יהב בת שירות שמתגוררת עם ששת אחיה בחדר אחד בהם נועם שחגג בר מצווה באותו בוקר. היא שמעה גם על הקשים איתן המשפחות מתמודדות, ובהם היעדר אינטימיות הורית וזוגית ופגיעה במשפחתיות. חוטובלי פגשה גם את מוריה שאג שילדה את בנה לביא לאחר פינוי עמונה.טוען....