יש אישור: השרה התערבה - האלופה תחגוג

לאחר שאמש הודיעו כי יחרימו את חגיגות האליפות בשל בירוקרטיה, התערבה השרה רגב למען אוהדי ב"ש והאישור ממשרד העבודה והרווחה התקבל

נרי וייס , י"ב באייר תשע"ז

אוהדי באר שבע. יש חגיגה
אוהדי באר שבע. יש חגיגה
צילום: פלאש 90

בפעם השניה ברציפות תחגוג הערב (שני) האלופה מבירת הנגב, הפועל באר שבע את תואר אלופת המדינה בליגת העל בכדורגל. הדרומיים יחגגו לעיני עשרות אלפי אוהדיהם הביתיים, במשחק בו יארחו הם את מכבי פתח תקווה ולאחר שאיומם של ארגון האוהדים האדומים מבירת הנגב הוסר בזכות התערבותה של שרת התרבות והספורט מירי רגב.

כזכור, אמש הודיעו בארגון האוהדים כי יחרימו את משחק ההכתרה החגיגי שתוכנן להיום, בשל אי מתן אישור להפעיל את מתקן ה'מנואלה' הייחודי, מתקן שמשמש את האוהדים לתפאורה.

בארגון האוהדים טענו בתוקף כי מאחורי ההחלטה עומדים ראשי משרד העבודה והרווחה, אך שם אמרו כי גם מנהל הבטיחות באצטדיון טוטו טרנר לא אישר את הפעלת המתקן וכי הדבר מהווה סיכון לפגיעה בחיי אדם.

עם זאת, אמרו במשרד העבודה והרווחה, כי הבוקר יערכו אלה ביקורת חוזרת באצטדיון בכדי לבחון את הפעלת המתקן הייחודי, ולאחר ביקורם של אלה היום ובהתערבות שרת התרבות והספורט מירי רגב הוחלט על מתן אישור להפעלת המתקן.

כזכור, המתקן נרכש על ידי האוהדים הדרומיים בכספם שלהם, ומשמש אותם פעמים רבות לתפאורת היציע הדרומי, כמו שנהוג במרבית אצטדיוני כדורגל בעולם.

לאחר שנתקלו בסירוב אמש להפעלת המתקן, פנו אוהדי האלופה מבאר שבע אל שרת התרבות והספורט וזו נענתה לבקשתם ובשיחה שקיימה כבר אתמול עם שר העבודה והרווחה חיים כץ האמון על התחום, הביאה הבוקר לפתרון המיוחל.

השרה רגב, שתהיה ביציעי האלופה הערב אמרה כי "האוהדים הם הצבע של הכדורגל ואני שמחה שהפעלת המנואלה שאושרה בכפוף לכללי הבטיחות, תוסיף לאווירה המחשמלת ביציעים". עוד אמרה השרה רגב כי היא "מודה לשר חיים כץ על שיתוף הפעולה באישור המנואלה".

אגב, את האישור לגבי הפעלת המתקן באופן קבוע ייתנו במשרד העבודה והרווחה רק לאחר בחינה מחודשת של הדברים בתקופה הקרובה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il