"נקדיש את המושב - נטו למשפחה"

השר משה כחלון מזים את השמועות שגורמים בקואליציה ינסו לטרפד את היוזמות החברתיות שלו. "מי שינסה לפגוע - יפגע בזוגות הצעירים".

חזקי ברוך , י"ב באייר תשע"ז

השר כחלון בישיבת סיעה
השר כחלון בישיבת סיעה
צילום: חזקי ברוך

יו"ר כולנו ושר האוצר משה כחלון התייחס בפתח ישיבת סיעת כולנו בכנסת אחר הצהריים (שני) לתוכניות החברתיות שהציג באחרונה.

"היום אנחנו פותחים את מושב הקיץ והוא הולך להיות מושב של מעמד ביניים. במושב הקודם העברנו מספר חוקים שמיטבים עם משפחות עובדות: הארכת חופשת לידה, הגדלת ימי חופשה והעלאת שכר חיילים", אמר כחלון.

הוא הצהיר, "המושב הזה יהיה נטו למשפחה: העלאת נקודות הזיכוי, סבסוד הצהרונים, הורדת מחירי הסלולר, ביגוד והנעלה. אלו פעולות שמעמד הביניים מחכה להן שנים. אנחנו מצמצמים פערים ומעודדים תעסוקה".

שר האוצר התייחס לשמועות לפיהן גורמים בקואליציה ינסו לטרפד את העברת התוכנית שלו. "אני שומע קולות כן יעבור לא יעבור - נטו משפחה יעבור בדיוק כפי שהוצע ומי שמנסה לפגוע בזה פוגע הזוגות הצעירים. חבר כנסת שיעמוד כנגד זה, לא משנה מאיזה סיבות, עומד מול הזוגות הצעירים. סיעת כולנו תעמוד כאיש אחד כדי שזה יעבור - מעמד הביניים חיכה שנים להקלות האלה ובמיוחד זוגות צעירים עם ילדים".

הוא הוסיף כי "בנושא הנכים אנחנו הקצנו סכום בהיקף של 4 מיליארד שקלים במספר פעימות. ביום רביעי אציג את התוכנית יחד עם שר הרווחה ומנכ"ל ביטוח לאומי לראש הממשלה. ברגע שהתוכנית תאושר היא תצא לדרך. ארבעה מיליארד שקלים לטובת קצבאות הנכות, יציאה לעבודה ועידוד היציאה לעבודה".